Machu Picchu

Machu Picchu – Bájné město Inků, Peru

Machu Picchu

O Machu Picchu už toho bylo napsáno opravdu hodně. Od nesmyslných mýtů a pohádek až po neuvěřitelné sci-fi příběhy. Ale proč ne, fantazii se meze nekladou a my lidé jsme od přírody tvorové zvídaví a máme rádi záhady tohoto typu. Právě to je podle mě jeden z důvodů, proč se Machu Picchu těší takovému obrovskému zájmu lidí z celého světa.

Celkem nezvyklý pohled na MP
Celkem nezvyklý pohled na MP

Netvrdím tím, že mu to nějak prospívá, ba právě naopak, ale to je bohužel daň krásných míst a věcí, které za něco stojí – lidé je prostě chtějí vidět, zkusit, ochutnat, zažít, a tak je vyrazí navštívit. Pokud se tak rozhodnete i vy a nemáte rádi přeplněná místa plná lidí a nevadí vám třeba trošku zmoknout, pak bych radil návštěvu mimo hlavní sezónu. Lidí bude na Machu Picchu asi vždycky víc, než by si člověk přál, ale přece jenom jich bude výrazně méně než v sezóně.

Machu Picchu
Machu Picchu

Ať už je to ale jak chce, jedná se zcela nepochybně o nejmagičtější místo, jaké jsem kdy viděl, navštívil a zažil na vlastní kůži. Za lístky na vlak, autobusy i samotný vstup na Machu Picchu vděčím mým sponzorům – autoservisu Belička servis a společnosti Freebone, provozovateli metropolitní sítě Breclav.net. Díky nim jsem si už i na tak docela nákladné cestě mohl tuto památku zařadit na seznam navštívených míst při mé cestě po Jižní Americe.

Machu Picchu - poděkování sponzorům Belička servis a společnosti Freebone
Machu Picchu – poděkování sponzorům Belička servis a společnosti Freebone

Nemá smysl se znovu do detailů rozepisovat o místě, které bylo popsáno snad již milionkrát, a tak raději zveřejním odkaz na velice zajímavý článek na serveru Lidé a Země a dodám jen pár praktických informací.

Měl jsem štěstí, že jsem to mohl důkladně probrat s pár místními lidmi a jedním velmi vzdělaným průvodcem, který mi vcelku jasně vysvětlil, jak to vlastně s tou záhadou a celým Machu Picchu tenkrát bylo. Zatím ale pořád váhám, jestli to mám nebo nemám zveřejňovat, a myslím si, že je lepší, když si každý najde a vypátrá ten svůj příběh, kterému bude víc anebo míň věřit. Navíc ani tohle není žádná oficiálně potvrzená verze a jen bych přilil olej do ohně dalších spekulací. A to já sice hrozně rád, ale nechci a nepřipravím vás o ten svůj vlastní zážitek, který vás tam třeba přinutí zajet osobně a pátrat na místě, jako jsem to udělal já. ;-)

Ceny lístků na vlak na Machu Picchu

Vlakem z Ollantaytambo do Aquas Calientes: 45 $
Vlakem z Aquas Calientes do Ollantaytambo: 45 $
(ceny v prosinci 2010)

Jeli jsme parádním starým vlakem s koženými sedačkami – 2. nejlevnější (turistický) vlak. Levnější už jede jen v noci, ale my chtěli cestou něco vidět, tak jsme šli do o něco dražší varianty ve dne.

Cena ubytování

Nocleh v moc hezkém hostelu se snídaní v Aquas Calientes nedaleko od termálních lázní, které rozhodně doporučuji! (cenu nevím přesně, protože ubytování bylo v ceně spolu s dalším vstupným atd., ale nejspíš tak 30 – 40 $)

(ceny v prosinci 2010)

Autobus na Machu Picchu

Aquas Calientes – Machu Picchu: 14 $
Machu Picchu – Aquas Calientes: 14 $

(ceny v prosinci 2010)

Machu Picchu
Machu Picchu

Cena vstupného na Machu Picchu

Vstupné na Machu Picchu: 45 $ (prosinec 2010)

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

8 komentářů u „Machu Picchu – Bájné město Inků, Peru“

Komentáře