Jak se stát autorem webu ŽivotNaCestách.cz

Kdo se může stát autorem?

Autorem se může stát každý bez ohledu na věk, pohlaví, vzdělání, názory na řešení aktuálních problémů, politickou příslušnost, národnost anebo jeho aktuální geografickou polohu. Jediné důležité podmínky jsou kladný vztah k cestování, přírodě, fotografování a schopnost dobře formulovat své myšlenky písemně v českém jazyce a znalost tématu, o kterém autor píše.

Jak začít psát články pro ŽivotNaCestách.cz?

Jak se registrovat

  1. Pro registraci stačí, abyste se kliknutím na tento odkaz přihlásil(a) účtem z některých sociálních sítí.
  2. Pro jistotu nám pak jen e-mailem napište, pod jakým jménem a e-mailem jste se přihlásili. To abychom Vás dokázali najít a ověřili si, že nejde o nějakého spammera apod…
  3. Jakmile nám e-mail dorazí, přidáme Vám obratem oprávnění vytvářet na webu nové články.
  4. Pak už se jen stačí znovu přihlásit na náš web a nebo obnovit stránku v prohlížeči a uvidíte nahoře v menu položku + Akce, kde je hned první volba Vytvořit příspěvek.

Jak odeslat článek ke schválení

Nebojte se – články, které napíšete, se na webu ještě neobjeví. Před samotným publikováním procházejí ještě celkovou kontrolou. Odešlete nám je kliknutím na tlačítko „Odeslat ke schválení“ v pravé horní části vedle rozepsaného článku.

Pouze originální díla, prosím!

Posílejte nám prosím pouze svá originální díla, která již nebyla publikována někde jinde! Kopie článků z časopisů, knížek nebo cizích webů bez povolení autora za žádných okolností nezveřejňujeme!

Co za to?

Skvělý pocit, že uděláte dobrou věc a podělíte se o své zážitky z cest s ostatními. Aspoň vám nezůstanou jen tak bez užitku ležet v hlavě a na pevném disku vašeho počítače.

Navíc pak máte Váš článek on-line, takže můžete trošku zamachrovat a své zážitky z cest poslat kamarádům a rodině. :-) Nemusíte řešit vlastní blog a máte pro případ ztráty notebooku apod. své fotky a informace z cest ještě někde na webu.

Nezapomínejte také na to, že si na webu ŽivotNaCestách.cz můžete udělat ZDARMA poměrně slušnou reklamu sami na sebe a začít si tak budovat své jméno. Díky správně vyplněnému medailonku autora, kde můžete mít odkaz na Váš blog, Instagram, FB stránku apod. (do článků nám je ale prosím nevkládejte), se o Vás lidé mohou dozvědět jakožto o cestovateli, fotografovi, blogerovi, digitálnímu nomádovi, grafikovi, kodérovi apod… Je jen na Vás, jak se k tomu postavíte a využijete této příležitosti.

Web děláme jak pro naše, tak především pro potěšení vás – našich čtenářů. A ruku na srdce – pokud jste se dostal(a) až sem, zřejmě jste si u nás přečetl nějaký hezký článek a zvažujete, že byste pro nás taky napsal(a) něco z vašich cest. Proč to tedy neudělat na oplátku zase pro druhé jen tak, jako to děláme my a nebo jako to udělali ti před vámi.

Cestování zbožňujeme a tak je pro nás ŽivotNaCestách.cz koníček i takové naše dítě, ale věřte mi – děláme jej ve volném čase, po nocích, různě po práci o víkendech apod. Nechceme z webu udělat komerční produkt podobný jiným cestovatelským webům, billboardu u dálnice nebo reklamním letákům ve schránkách zdarma. Proto po nás prosím nechtějte vyplácet honoráře. Pokud bychom je začali vyplácet, museli bychom na ně totiž logicky někde ty peníze zase vydělávat reklamou zpět a web by pozvolna ztratil své kouzlo a nekomerční charakter.

Cestovatelský portál pro opravdové cestovatele.