Ostrov Ko Poda, Thajsko

Za romantikou na thajský ostrov Ko Poda

Pokud se na svých cestách po Thajsku rozhodnete zamířit do provincie Krabi a vyrazíte sem například z ostrova Ko Samui, v první řadě se připravte na poměrně velký kulturní, nebo chcete-li spíše nekulturní, šok. I když je ostrov Ko Samui oblíbenou turistickou destinací, ve srovnání s Krabi to byl opuštěný ostrov z filmu Modrá laguna.

Pohled na pláž na ostrově Ko Poda z moře, Thajsko
Pohled na pláž na ostrově Ko Poda z moře, Thajsko

Alespoň takto jsme to na naší cestě (listopad 2013) vnímali my. Kamarád mě před tím varoval s tím, že Krabi je už spíše ruská provincie, než že by to mělo něco společného s Thajskem. Nerad to přiznávám, ale měl pravdu. My jsme vyrazili konkrétně na Ao Nang a naštěstí už jsme předem věděli, do čeho jdeme, takže nás to nešokovalo možná až tolik. Nic to ale nemění na tom, že jsme při první návštěvě prostě Krabi chtěli vidět, ať už bude, jaké chce.

Cesta z Ao Nang na ostrov Ko Poda, Thajsko
Cesta z Ao Nang na ostrov Ko Poda, Thajsko

Konkrétně v Ao Nang jsme na nějaké extra možnosti koupání nenarazili, i když pláží je tady spousta. Nakonec u nás ale na celé čáře vyhrály každodenní výlety na okolní ostrovy. A o tom je Krabi především. Nutno podotknout, že o co je to na Krabi horší, o to krásnější jsou právě tyto ostrovy. Atmosféru ostrova z již zmíněného filmu sice nečekejte ani tady, protože lidí je i tady jako na Václaváku (např. pláž Phra Nang, o které se v budoucnu také na Životě na cestách objeví článek).

Ostrovy a některé pláže poloostrova, na které je přístup jen lodí, jsou ale opravdu krásné, s bílým pískem, který jistě potěší každého milovníka koupání v moři (až na mě, když s sebou mám foťák a písek je opravdu všude, ale zase se tady ty kýčovité věci hezky fotí, tak se to tak nějak vzájemně vynuluje…) a válení se na pláži. Fotografa jistě místní fotogenické scenérie taky potěší, ale až na ten všudypřítomný písek, který jsem již zmiňoval v předchozí závorce.

Pláž na ostrově Ko Poda, Thajsko
Pláž na ostrově Ko Poda, Thajsko

Ostrov Ko Poda je z Ao Nang dosažitelný během pár minut plavby, a tak i cena dopravy na tento ostrov vyjde opravdu na pakatel. Přesto byl téměř prázdný a lidí tady bylo skutečně jen hrstka. Tady už se to zmíněnému filmu blíží mnohem víc a pokud hledáte klidnější místo pro romantické chvilky, tady už si na své určitě přijdete.

Pláž na ostrově Ko Poda, Thajsko
Pláž na ostrově Ko Poda, Thajsko

Krásný písek a blankytná voda působí opravdu jako někde na Maledivách. Něco málo k občerstvení tady už dnes taky od místních zakoupíte a prodavač s nanuky bude nejspíš nejrušivějším elementem tohoto opravdu moc krásného ostrova, který v roce 2004 kompletně smetlo tsunami.

Proto místní nenechávají nic náhodě a raději zde umístili ceduli s varováním, že se nacházíte v tsunami zóně…

Tsunami hazard zone, Ko Poda, Thajsko
Tsunami hazard zone, Ko Poda, Thajsko

… a pro jistotu k tomu přidali ještě i podrobný evakuační plán s mapou pro případ, že by se podobná katastrofa ještě někdy nedej bože opakovala…

Evakuační plán v případě Tsunami, Ko Poda, Thajsko
Evakuační plán v případě Tsunami, Ko Poda, Thajsko

 

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

3 komentáře u „Za romantikou na thajský ostrov Ko Poda“

  1. celkom pekný ostrov, trochu sa divím, že tam na ňom nič nie je vybudované ale asi to bude kôli tomu nebezpečenstvu tsunami

    1. Ono tam vybudováno už něco bylo, ale tsunami to tenkrát právě úplně smetla z povrchu ostrova a tak už tam nikdo nic znovu budovat nezačal…

Komentáře