Pískovna Sekule, Slovensko

Léto je v plném proudu, a tak se jistě může hodit tip na zajímavé místo ke koupání. Pískovna Sekule je opravdu místem, kde je překvapivě i v té nejvyšší sezóně ještě stále krásně čistá a osvěžující voda, kdežto většina přírodních koupališť už tou dobou bývá obvykle nepoužitelná.

IMG_3766

Pro lidi bydlící v příhraničí a v okolí Břeclavi nebude tento tip jistě ničím novým, protože se sem jezdí koupat už léta, jelikož je to sem necelých 25 km. Ovšem turisty anebo projíždějící by tato zastávka u vody potěšit mohla. Dříve se hodně jezdívalo ještě o kousek dál na jednu pískovnu, kolem které roste krásný borovicový les, a tak se občas dalo najít i kousek stínu. Dnes už se ale tato stará štěrkovna ke koupání použít nedá, protože ji kvůli sporům o pozemky nechali úplně zarůst všemožnými řasami apod.

IMG_3770

K této nové pískovně, která je jen o pár stovek metrů před tou původní, se dostanete buď po dálnici ve směru na Bratislavu a sjedete v Kútech anebo po staré cestě na Bratislavu přes Lanžhot. Pískovna Sekule je hned kousek za obcí Kúty po pravé straně, kousek za dálničním nadjezdem, takže ji určitě nemůžete minout.

Na místě najdete i několik stánků s občerstvením, takže žízní ani hladem neumřete ani při celodenním pobytu. Pláže jsou písčité, takže ležet se vám bude určitě také dobře.

IMG_3769

Teď, v těchto horkých dnech, už tam bude sice krapet víc přelidněno, než můžete vidět na fotkách, ale pořád si určitě nějaké to místečko u vody najdete.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Pískovna Sekule, Slovensko“

Komentáře