Archiv rubriky: Ukrajina

Vlakový průvodce Ukrajinou

Cestování vlakem v cizí zemi může být občas trošičku oříšek, obzvláště je-li to v zemi, kde se moc anglicky nedomluvíte a všechny nápisy jsou v azbuce. Jednou z takových zemí je například Ukrajina. Pro lidi, kteří mají rádi levné cestování, může být Ukrajina překvapivě ideální destinací a to nejen kvůli tomu, že cestování vlaky po Ukrajině rozhodně nezatíží váš budget tak jako třeba cesta vlakem někde na západě, ale hlavně protože ceny jsou všeobecně podstatně nižší než kdekoliv jinde v Evropě.

Pokračování textu Vlakový průvodce Ukrajinou

Černobyl – cesta do neznáma

Na světě jsou místa, která chce navštívit téměř každý. Většinou jde o exotické destinace anebo historická místa. Jsou ale i destinace, od kterých většina lidí dává ruce pryč a naopak pro určitou skupinu cestovatelů a dobrodruhů se staly modlou.

Jedním takovým místem je i pohraniční oblast severní Ukrajiny s Běloruskem v okolí jaderné elektrárny Černobyl, která se stala 26.4. 1986 dějištěm doposud největší lidské katastrofy v novodobých dějinách. A přesně tam jsme se s kamarádem Martinem Krušinským a několika dalšími dobrodruhy vypravili tentokrát.

Pokračování textu Černobyl – cesta do neznáma