Archiv rubriky: Maledivy

Maledivy jsou ostrovní stát v indickém oceánu, který tvoří skoro 1200 ostrovů a ostrůvků táhnoucích se do délky kolem 800 kilometrů.

Jednotlivé ostrovy jsou až neuvěřitelně rozdílné, od turistických rájů s hotelovými komplexy, přes betonové Male až po menší lokální ostrovy, kde se dá zažít pravá místní atmosféra. Cestování na lokální ostrovy, kde žijí jen Maledivci je povoleno teprve od roku 2010, proto se turismus na mnoho z nich dostal jen minimálně. Na některých z nich jste dokonce takřka úplně sami.

Dovolenou na Maledivách si můžete užít v rámci předem připraveného zájezdu nebo se vydat na vlastní pěst, třeba v kombinaci se Srílankou.

Ostrov Thoddoo na Maledivách – skutečný ráj potápěčů

Když jsem viděl zpáteční letenku na Maledivy za 240 €, váhal jsem asi dvě vteřiny, dalších dvacet minut mi trvalo, než jsem našel debetní kartu, mezitím se letenka zdražila na 300 €, stejně jsem však usoudil, že je to výhodná koupě. S více než půlročním předstihem jsem tak booknul letenku do ráje.

Pokračování textu Ostrov Thoddoo na Maledivách – skutečný ráj potápěčů

Cestujte po Maledivách. Každý ostrov vás překvapí a obohatí.

Pevninu Malediv tvoří 298 km², ale ostrovy se rozkládají na ploše 100 000 km², jsou členěny do 20 správních okrsků a žije zde 380 000 obyvatel. Pás atolů ležících 500 km na jihovýchod od Indie tvoří dohromady 1 196 ostrovů. Turisté navštěvují pouze 19 z nich, přičemž 200 ostrovů je obydleno. Každý ostrov obklopují korálové útesy, a proto jsou Maledivy rájem potápěčů. Pokračování textu Cestujte po Maledivách. Každý ostrov vás překvapí a obohatí.

Chystáte se na Maledivy? Tak právě teď je nejlepší termín pro cenově dostupnou dovolenou!

Maledivy v posledních letech navštěvuje stále více českých klientů. Toto souostroví láká krásnými plážemi a oceánem, prostě opravdovou exotikou. Jak si však dovolenou na Maledivách dopřát a neplatit přitom zbytečně moc? Pokračování textu Chystáte se na Maledivy? Tak právě teď je nejlepší termín pro cenově dostupnou dovolenou!

Male – vstupní brána na Maledivy

Pokud se rozhodnete si trošku odpočinout a vyrazit na exotickou dovolenou a užít si romantiky, pak by jednou z možností mohly být například Maledivy. Jestliže padne vaše volba právě na Maledivy, tak ať už poletíte na kterýkoliv z těchto téměř 1 200 krásných ostrovů, vaší vstupní branou se zcela určitě stane hlavní město Malediv, Male. Pokračování textu Male – vstupní brána na Maledivy