Pláž resortu Kurumba, Maledivy

Chystáte se na Maledivy? Tak právě teď je nejlepší termín pro cenově dostupnou dovolenou!

Maledivy v posledních letech navštěvuje stále více českých klientů. Toto souostroví láká krásnými plážemi a oceánem, prostě opravdovou exotikou. Jak si však dovolenou na Maledivách dopřát a neplatit přitom zbytečně moc?

Ceny zájezdů a podnebí

Při plánování pobytu na Maledivách hraje nejdůležitější roli správná volba termínu. Ceny ubytování se řídí monzunovými sezónami. Místní počasí ovlivňují 2 monzuny – suchý severovýchodní od prosince do března a vlhčí jihozápadní od května do listopadu. 

Hlavní sezóna s vyššími cenami ubytování se odvíjí od suchého monzunu a je v období leden až duben. Zdaleka nejvyšší ceny hotelů jsou v období Vánoc a Silvestra, kdy turistická sezóna na Maledivách vrcholí.

Reethi beach Resort
Reethi beach Resort

Nejnižší ceny ubytování připadají na květen až červenec – začátek vlhčího monzunu. Toto období je ale skutečně deštivé, navíc fouká silnější vítr a moře bývá zakalenější. Kdybyste přece jen chtěli jet v tento čas, lze zvolit přelom dubna a května, začátek května nebo druhou polovinu července. Ceny hotelů jsou nejnižší v roce a vyhnete se vrcholu vlhčího monzunu.

Nejlepší termín na dovolenou

Kdy je tedy nejvhodnější čas na dovolenou na Maledivách? Nejlepšími měsíci jsou září a říjen. Deště vlhčího monzunu už polevily, ale hotely nabízejí stále velmi nízké ceny. Dovolenou na sedm nocí na Maledivách ve 4* resortu pořídíte kolem 36 tisíc na osobu včetně letenky z Evropy (polopenze v resortech Sun Island a Paradise Island), all-inclusive za 47 tisíc na osobu (resorty Meedhuparu a Kuredu). Výhodou tohoto období je i menší naplněnost resortů.

Kuredu Island Resort
Kuredu Island Resort

A co srpen? Ten tvoří určitý střed. Je to totiž měsíc evropských letních prázdnin, což si hoteliéři uvědomují. Ceny jsou sice o dost nižší než v hlavní sezóně, ale oproti září nebo říjnu si pár tisíc připlatíte.

Speciální nabídky

Za dovolenou na Maledivách můžete značně ušetřit, pokud využijete speciální akce resortů. Ty se týkají měsíců července až září a resorty je uveřejňují zhruba od dubna. Získat můžete např. ubytování ve vodní vile za cenu plážové, all-inclusive za cenu plné penze nebo noc zdarma.

Kurumba Resort
Kurumba Resort

Příklad: Při rezervaci 10denní dovolené v plážové vile v resortu Kuredu na červenec zaplatíte v březnu – před zveřejněním speciální nabídky – 52 tis. za osobu. Při využití speciální nabídky uveřejněné v květnu, která dává stravu all inclusive za cenu polopenze, zaplatíte za osobu 46 tis. – což při dovolené pro dvě osoby představuje celkovou úsporu 12 tisíc.

Jak na výhodné letenky

Cena letenky se přímo promítá do celkové ceny dovolené, a proto hraje při rezervaci zájezdu velmi důležitou roli. Můžete sice ušetřit na ubytování, ale pokud budete mít drahou letenku, čekání na vhodný termín se mine účinkem. Včas rezervovaná letenka vám může ušetřit i 7 tisíc na osobu! Dobrá cena letenky na Maledivy s Turkish Airlines nebo Emirates je necelých 18 tis.

Pláž resortu Kurumba, Maledivy
Pláž resortu Kurumba, Maledivy

S ohledem na zajištění dobré ceny letenek je dobré mít při rezervaci dovolené možnost s přesným termínem pohybovat v rozmezí 2-3 dnů. Cenu letenky totiž výrazně ovlivňuje i den letu – nejvýhodnější ceny letenek připadají na středu a čtvrtek, nejvíce pak zaplatíte za lety v pátek a v neděli.

Rezervovat 3-4 měsíce dopředu

S jakým předstihem dovolenou na Maledivách řešit? Dovolenou na Maledivách je dobré rezervovat cca 4 měsíce před odletem. V takovém předstihu totiž seženete letenky za nejvýhodnější cenu. S blížícím se datem odletu se letecké linky plní a stoupá tak i cena letenek. V případě letních dovolených, kdy využíváte speciálních balíčků, lze počkat i na dobu 2 měsíce před odletem. S ohledem na speciální nabídky ubytování se takové čekání stále vyplatí.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Chystáte se na Maledivy? Tak právě teď je nejlepší termín pro cenově dostupnou dovolenou!“

Komentáře