Graffitistraatje Gent

Graffiti street, Gent, Belgie

Je neuvěřitelné, jak pestré může být jedno město. Když už člověk myslí, že viděl všechno, Gent vždycky překvapí. Třeba i takovou drobností jako Graffiti street v samém centru.

Graffitistraatje Gent

Jeden ze vchodů do uličky

Graffitistraatje Gent - Graffiti street Gent

Nelson Mandela už je v těchto dnech nejspíš překryt něčím aktuálnějším

Graffiti street Gent / Graffitistraatje Gent

Graffiti street v Gentu vznikla v devadesátých letech na popud městského zastupitelstva z pochopitelných důvodů – ušetřit nádherné historicky cenné centrum od nájezdů sprejerů. Ačkoliv sem tam nějaké graffiti v Gentu najdete i mimo toto vyhrazené místo, zdá se, že koncept ulice vyhrazené sprejerům funguje výborně. Ne nadarmo je tato ulice uváděna v mnoha cestovatelských průvodcích jako místo, které byste neměli minout.

Graffitistraatje Gent - Graffiti street Gent

Do šíře i do výše …

Ulice se oficiálně jmenuje Werregarenstraat, i když osobně bych ji spíše označil jako průchod mezi bloky domů v blízkosti jedné ze tří věží, Belfortu.

Graffitistraatje Gent

Graffiti street Gent

Graffitistraatje Gent

Jisté akrobatické nadání nelze místním sprejerům upřít

Graffitistraatje Gent

Sprejům neuniknul ani plot

Graffitistraatje Gent - Graffiti street Gent

Graffiti street Gent

Zdi v uličce se neustále mění, takže je velmi pravděpodobné, že mnou vyfotografované motivy už byly několikrát překryty těmi novějšími. Naštěstí na Facebooku existují stránky věnované Graffiti street, na kterých se můžete ohlédnout do minulosti a taky se občas kouknout, co nového přibylo.

Graffitistraatje Gent

Werregarenstraat, to je skutečné jméno uličky.

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Někdo cestuje, protože jeho cesta má určitý cíl, pevný bod na jejím konci. Skutečností ale je, že samotná cesta cílem je. Totéž platí pro žití. Žijme, abychom žili. Nepřežívejme. Na to je život moc vzácným darem.

4 komentáře u „Graffiti street, Gent, Belgie“

    1. Naprosto s Vámi souhlasím, ovšem v tomto případě se o vandalismus nejedná a pokud jste ten článek četl(a), tak je to tam i uvedeno. Tuto ulici vyhradila radnice Gentu zcela záměrně pro tento účel a je zde sprejování legální a oficiálně povoleno. Jinak ale souhlas, že na místech, kde to povoleno není je to vandalismus, i když jsou grafitti sebekrásnější.

Napsat komentář