Hackescher Markt graffiti

Hackescher Markt – graffiti – Berlín

Hackescher Markt se rozkládá v srdci Berlína – v centru kulturního dění nedaleko Muzejního ostrova a historických budov Scheunenviertelu. Hackescher Markt byl zbudován jako společný podnik berlínského primátora hraběte von Hackeho a Friedricha II. V roce 1840 byl oficiálně pojmenován jako Hackescher Markt a byl důležitým ekonomickým, kulturním a společenským bodem pro život přilehlých oblastí.

V období NDR ztratil svůj význam díky novostavbám v oblasti Alexanderplatzu, nicméně po sjednocení Německa se opět stal významným  centrem. V současné době je sídlem mnoha mezinárodních společností a zejména jejich značkových obchodů. Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že zejména obchody s bizarní módou a doplňky nenechají vaše peněženky v klidu.

Mimo obchodních společnosti se zde také usídlila řada umělců a alternativních existencí, jejichž výtvory můžete spatřit na vlastní oči, pokud se vydáte prozkoumat prostředí Die Hackeschen Höfe – na první pohled neprostupnou spleť průchodů a různě zastrčených dvorků, kde se snadno může stát, že se budete cítit jako v Gentu nebo na Madeiře.

Hackescher Markt graffiti
Hackescher Markt graffiti

Graffiti – street art

Jednou ze zajímavostí, na kterou zde jistě narazíte, je řada graffiti v oblasti kina Central, součásti Hackeschen Höfe, které je jedním z malých kulturních center v Berlíně. Malby samozřejmě nejsou trvalé, proto neváhejte, a pokud pojedete kolem, rozhodně si tuto zajímavou miničtvrť prohlédněte.

Informace:

Pokud se vám článek líbil, nejlépe nás odměníte příspěvkem na provoz webu anebo pronájmem reklamních ploch či jinou formou reklamy na našich stránkách. Velmi potěšíte také lajkováním a sdílením našich článků.

Komentáře