Archiv rubriky: Mongolsko

Cestovatel a fotograf Martin Loew uvádí digitální diashow Mongolsko – země Čingischána

Do nekonečných stepí Mongolska zve diváky cestovatel a fotograf Martin Loew během svého letošního podzimního diashow turné. Při multimediálních živě komentovaných projekcích vypráví Loew poutavý příběh dobrodružné cesty, plný úžasných fotografií i skutečně nevšedních zážitků z putování po nejméně obydlené zemi světa. Pokračování textu Cestovatel a fotograf Martin Loew uvádí digitální diashow Mongolsko – země Čingischána

Mongolsko – Čingischánova země

Jen málo zemí je dnes ve světě tak známých a zároveň tak málo navštěvovaných turisty jako Čingischánovo rodiště. Mongolsko je drsná země obývaná drsnými lidmi, kteří i dnes ctí její bohatou historii pevně zakotvenou v tradicích, ale pomalu směřující ke všemu, co nabízí moderní svět.

Mongolsko je sice druhým největším vnitrozemským státem na světě (na prvním místě je Kazachstán), ale má velmi málo obdělávatelné zemědělské půdy. Také zdejší klima není zrovna ideální. Pro zajímavost je třeba uvést, že hlavní město Mongolska Ulánbátar je nejchladnějším hlavním městem světa. Mongolsko je velmi náročné místo k přežití a místní přírodu není radno podceňovat.

Pokračování textu Mongolsko – Čingischánova země