Jak psát článek na web ŽivotNaCestách.cz

Pár (snad) užitečných rad a pravidel, jak psát článek…

 

1. Článek musí být Váš originální autorský text, který ještě nebyl publikován někde jinde!

2. Pokud možno, měl by mít článek minimálně alespoň 2500 – 4500 znaků.

3. Počet fotografií je velice těžké stanovit – někdy vše řekne jedna fotka, jindy jich ani 10 nestačí. Změnili jsme webhosting a tak už nejsme omezeni prostorem a tak se nemusíme zdaleka tolik omezovat, jako dříve. V článku je ideální tak 3 – 5 fotek, ostatní, pokud chcete, můžete vložit do galerie pod článek.

V názvech souborů s fotkami nepoužívejte diakritiku.

4. Před nahráním fotek na web se už ani nemusíte trápit s jejich zmenšováním – redakční systém si je po nahrání zmenší sám, jak potřebuje, a protože už nejsme omezeni prostorem, můžete je nahrát klidně v originálním rozlišení. Pak je jen třeba zvolit v článku nějakou rozumnou velikost obrázku a nenechat tam originální velikost, aby se článek nenačítal “půl dne”… :-)

5. Nezapomeňte nastavit titulní fotku ke článku!Mediální soubory

 

Pak stačí kliknout nahoře na odkaz “Nahrávání souborů” a můžet soubory z počítače přetáhnout rovnou na to okno v prohlížeči a nebo použít tlačítko na vybrání souborů procházením.

Vytvořit nový příspěvek
Vytvořit nový příspěvek

 

Náhledový obrázek nastavíte vlevo v menu, kliknutím na odkaz “Náhledový obrázek”. Pak už jen vyberete, který obrázek chcete mít jako titulní.

Náhledový obrázek
Náhledový obrázek

 

Nezapomeňte článek vložit správně do kategorie na webu – Země světa – kontinent – konkrétní země a označit případně nějakým konkrétnějším štítkem, podle kterého jej bude možné rychleji na webu dohledat.

6. Název článku má automaticky nadpis H1. Ostatní nadpisy ve článku tedy formátujte jako “Nadpis 2 (h2)“, pokud máte ještě podkategorii, tak jako “Nadpis 3 (h3)“.

7. POJMENOVÁVEJTE FOTKY ve všech 3 popiscích (Název, Alternativní text, Titulek). Alternativní text slouží např. vyhledávačům – dokáží podle něj tu fotku správně zaindexovat a později vyhledat právě podle tohoto popisu, takže sem patří popis jako např. “Krásná pláž s lodí na ostrově Ko Samui”. apod.

8. Za prvním odstavcem vašeho článku použijte značku pro pokračování textu (ikonka podobná silnici s přerušovanou čárou uprostřed.

Cestovatelský portál pro opravdové cestovatele.