Nečekaná pouliční galerie, město Funchal, Madeira

Madeira – Ostrov věčného jara, Zelená perla Atlantiku, Květinový ostrov… Madeira si díky své jedinečnosti vysloužila mnoho přízvisek. Barvy ostrova jsou opravdu krásné, syté, zejména k tomu přispívají nádherné zelené lesy a množství pestrých květin. Překvapivě plné barev je však i hlavní město Funchal.

Ulice v centru Funchalu
Ulice v centru Funchalu

Funchal má cca 100 tisíc obyvatel a počítá se tak mezi největší portugalská města. Je samozřejmě zároveň nejvýznamnějším madeirským městem a základnou pro většinu turistů a cestovatelů. A je třeba zdůraznit, že se jedná o základnu velmi příjemnou. Centrum Funchalu je plné úzkých uliček, starých domů a romantických zákoutí.

Domy v historickém centru jsou pak velmi často objektem uměleckého vyžití tamních malířů. Jde o opravdu překvapivou venkovní galerii, neustále přístupnou všem, kteří ji chtějí zhlédnout.

Brzké ráno v centru Funchalu, všechny dveře jsou ještě zavřeny
Brzké ráno v centru Funchalu, všechny dveře jsou ještě zavřeny.

Dnešní článek tak není o příjemných restauracích, muzeích, pevnostech, ostatních památkách či jiných skvostech tohoto města, ale jen o dveřích, vratech či oknech :-).

Za těmito dveřmi se skrývá restaurace, Funchal
Za těmito dveřmi se skrývá restaurace, Funchal.

Dnešní cestovatelský tip je tak velmi, ale opravdu velmi jednoduchý – stačí se jen toulat po ulicích. Historické centrum Funchalu je poměrně rozsáhlé a tak mohu ubezpečit, že pokaždé narazíte na nová náměstí, zákoutí a uličky a tedy i na dříve nespatřené malby na jednotlivých domech.

Některé dveře zůstanou zavřené po celý den, protože se za nimi skrývají jen byty, jiné se naopak zase dopoledne otevřou a zvou k příjemnému posezení v restauraci.

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

One thought on “Nečekaná pouliční galerie, město Funchal, Madeira”

Napsat komentář