Nečekaná pouliční galerie, město Funchal, Madeira

Madeira – Ostrov věčného jara, Zelená perla Atlantiku, Květinový ostrov… Madeira si díky své jedinečnosti vysloužila mnoho přízvisek. Barvy ostrova jsou opravdu krásné, syté, zejména k tomu přispívají nádherné zelené lesy a množství pestrých květin. Překvapivě plné barev je však i hlavní město Funchal.

Ulice v centru Funchalu

Ulice v centru Funchalu

Funchal má cca 100 tisíc obyvatel a počítá se tak mezi největší portugalská města. Je samozřejmě zároveň nejvýznamnějším madeirským městem a základnou pro většinu turistů a cestovatelů. A je třeba zdůraznit, že se jedná o základnu velmi příjemnou. Centrum Funchalu je plné úzkých uliček, starých domů a romantických zákoutí.

Domy v historickém centru jsou pak velmi často objektem uměleckého vyžití tamních malířů. Jde o opravdu překvapivou venkovní galerii, neustále přístupnou všem, kteří ji chtějí zhlédnout.

Brzké ráno v centru Funchalu, všechny dveře jsou ještě zavřeny

Brzké ráno v centru Funchalu, všechny dveře jsou ještě zavřeny.

Dnešní článek tak není o příjemných restauracích, muzeích, pevnostech, ostatních památkách či jiných skvostech tohoto města, ale jen o dveřích, vratech či oknech :-).

Za těmito dveřmi se skrývá restaurace, Funchal

Za těmito dveřmi se skrývá restaurace, Funchal.

Dnešní cestovatelský tip je tak velmi, ale opravdu velmi jednoduchý – stačí se jen toulat po ulicích. Historické centrum Funchalu je poměrně rozsáhlé a tak mohu ubezpečit, že pokaždé narazíte na nová náměstí, zákoutí a uličky a tedy i na dříve nespatřené malby na jednotlivých domech.

Některé dveře zůstanou zavřené po celý den, protože se za nimi skrývají jen byty, jiné se naopak zase dopoledne otevřou a zvou k příjemnému posezení v restauraci.

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

1 komentář u „Nečekaná pouliční galerie, město Funchal, Madeira“

Napsat komentář