Pastevecké domečky, Santana, Madeira

Pokud chcete vidět na vlastní oči kus madeirské historie, měli byste navštívit pastevecké domečky, které se nachází v severovýchodní části ostrova v okrese Santana.

Pastevecké domy, Santana
Pastevecké domy, Santana

Název okresu Santana je zkrácenina Santa Anna, zahrnuje několik obcí, a to Arco de São Jorge, Santana, Faial, São Jorge, Ilha, São Jorge a São Roque do Faial. Pastevecké domečky najdete různě rozeseté po celém okresu, ale nejvíce jich je ve stejnojmenném městě Santana.

Křišťálová lupa - nominační tlačítko 200x200
Křišťálová lupa – nominační tlačítko 200×200

Líbí se vám náš web? Uděláte nám velkou radost, když nás budete nominovat v kategorii „zájmové weby“ v naší nejznámější anketě Křišťálová Lupa, která oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého internetu! Vás to nic nestojí, zabere vám to skutečně jen pár vteřin a nás to opravdu velice potěší, děkujeme! Kliknutím na logo soutěže vlevo se vám otevře rovnou stránka, kde stačí zadat adresu našeho webu (www.zivotnacestach.cz) a Váš e-mail a vyplněný formulář odeslat. Ano, tak snadné to je! ;-)

Nachází se zde také zábavní centrum Parque Temático da Madeira se spoustou domečků, bludišť, parků, ostrůvků, dětských hřišť, zahrad s madeirskou flórou a dají se zde provozovat také extrémní sporty.

Pastevecké domy, Santana
Pastevecké domy, Santana

Je to takový malý skanzen, kde jsou okolo domků krásné pěkně upravené zahrádky a je možnost se podívat i dovnitř. Tam najdete ukázky řemeslných prací, ruční výroby anebo si můžete koupit nějaký ten suvenýr na památku.

Zajímavostí u těchto pasteveckých domů je, že po spasení okolní trávy lze přenést domy na jiné místo a zvířectvo se může pást dále, aniž by pastevec musel podnikat dalekou cestu domů. Každé čtyři roky se musí na domcích měnit jejich slaměná střecha.

10151980_10201634872975094_670498335_n
Pastevecké domy, Santana

Pokud se na Madeiře objevíte a budete mít cestu kolem, zastávku u těchto krásných a fotogenických pasteveckých domků si nenechejte určitě ujít!

Pokud se vám náš článek líbil, nejlépe nás odměníte jeho lajkováním a sdílením s vašimi přáteli nebo lajknutím naší stránky ŽivotNaCestách.cz na Facebooku. Děkujeme!

Komentáře