Fotogalerie - Fotoklub Břeclav

Fotogalerie – 1. oficiální výstava fotografií Fotoklubu Břeclav

­Fotoklub Břeclav se představí na historicky první společné výstavě. Ta se bude konat od 13. do 28. září 2014 v prostorách břeclavské Renahall (areál bývalé prodejny nábytku RENA).

Vystaveny budou fotografie členů tohoto sdružení a také několika pozvaných hostů (pozn. redakce – jedním z hostů bude i jeden z autorů našeho webu). Hlavním cílem bude představení fotoklubu jako takového. Jeho členové se vyznačují různorodostí svých prací a tématy zachycených na fotografiích.

FOTOGALERIE – 1. OFICIÁLNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU BŘECLAV
Fotogalerie – 1. oficiální výstava fotografií Fotoklubu Břeclav

K vidění tedy bude krajinářská fotografie, dokumentární série, fotoobrazy, industriál, minimál, panoramatické fotografie, koncertní fotografie či snímky z nedávné výpravy fotoklubu na Island.

Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 13. září od 17:00. Vystoupí brněnský písničkář SART.

Návštěvníci se mohou těšit na tématickou performanci. Vystavena bude také historická foto a video technika ze soukromé sbírky pana Miloslava Rakoviče.

FOTOGALERIE – 1. OFICIÁLNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ FOTOKLUBU BŘECLAV
Fotogalerie – 1. oficiální výstava fotografií Fotoklubu Břeclav

Výstavu bude poté možno shlédnout každou sobotu a neděli od 12 do 18 hodin, a to až do 28. 9. 2014.

V průběhu konání výstavy proběhne fotografická dílna, která bude vedena členy fotoklubu. Dílna se uskuteční v neděli 21. září od 10 hodin. Fotoklub nabídne teoretické přednášky s tématy od základů fotografování až po pokročilé techniky fotografie a praktické dílny, kde si zájemci budou moci vyzkoušet základy práce s modelkou a studiovými světly.

Dílny budou rozděleny do dvou bloků: První část bude věnována začínajícím fotografům, druhá část bude pro zájemce o hlubší poznání fotografie. V rámci dílen proběhne mezi účastníky soutěž o tisk jejich fotografií zdarma!

Přihlásit se můžete na stránkách Fotoklubu Břeclav.

Informace o Fotoklubu Břeclav:

Fotoklub Břeclav byl založen začátkem jara 2013. Mezi jeho členy momentálně patří fotografové Milan Bruchter, Martin Janošek, Jan Miklín, Antonín Průdek, Vlastimil Vojáček, Dušan Koliba a Martin Bezděk. Naším cílem je vytvořit mezi břeclavskými fotografy zejména přátelské vztahy.

I když je fotografie pro mnoho z nás silně individuální a pocitově intimní disciplína, vzájemná setkávání, vedoucí k výměně zkušeností, názorů a různých pohledů na fotografii, mohou vést k dalšímu rozvoji každého z nás. Organizujeme například společná focení, kde si své praktické zkušenosti nejlépe předáme.

Renahall Břeclav

Renahall Cukrovar, Národních hrdinů 311/20A, Břeclav je­ výstavní prostor, o jehož kulturní náplň se stará Sdružení břeclavských výtvarníků za podpory města Břeclav.

Fotoklub Břeclav – KONTAKT

E-mail: info@fotoklub-­breclav.cz
Facebook: http://www.facebook.com/FotoklubBreclav
Web: http://www.fotoklub­-breclav.cz/

Podrobný program fotografických dílen:

Fotografické dílny se budou konat v Renahall v neděli 21. 9. od 10 hod do 18 hod.

Cena fotografické dílny je jednotná, a to 250 Kč na osobu na celý den. Tedy za dopolední i odpolední část dohromady. Platba proběhne v hotovosti na místě.

V rámci dílen bude možno vytisknout své fotografie na fotopapír za výhodné ceny. Dva účastníci dílen získají tento tisk zdarma!

Dopolední blok

Přednášky:

 1. Fotoaparáty: camera obscura, kinofilm, střední formát, velký formát, digitální zrcadlovky, mobilní fotografie (iPhone).
  Lektor: Martin Janošek
 2. Základní veličiny: čas, clona, ISO + režimy (manual, priorita času, priorita clony).
  Lektor: Antonín Průdek
 3. RAW: ­práce v CameraRAW
  Lektor: Vlastimil Vojáček
 4. Fotografie s komentářem: ­ ukázky fotografií členů fotoklubu s komentářem o použité technice a prostředků k dosažení konkrétního snímku

Odpolední blok

Přednášky:

 1. Časosběr ­
  Lektor: Dušan Koliba
 2. Noční fotografie, základy astrofotografie, ukázka astrotechniky
  Lektor: Vlastimil Vojáček
 3. Tisk fotografií
  Lektor: Martin Janošek
 4. Cestovatelská fotografie
  Lektor: Jan Miklín

Praktická dílna:

 1. Ateliérové focení
  Lektoři: Antonín Průdek

Nutnou podmínkou pro absolvování praktické dílny je fotoaparát, kterým lze odpalovat studiové blesky. Ideálně tedy zrcadlovka.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře