Výstava Šangri-la, Olomouc

Pokud právě tuto zimu necestujete a jste z Olomouce či okolí, můžete své myšlenky věnovat cestování alespoň na přednáškách a besedách s cestovateli anebo na výstavě s tajemným názvem Šangri-la. Již jen několik týdnů (výstava byla aktuálně prodloužena do konce března) bude možné navštívit v Olomouci tuto výstavu s podtitulem Hledání ztraceného ráje.

Tibet, Nepál, Indie, Bhútán – všechny tyto země můžete poznat prostřednictvím vskutku originálních expozic. Množství původních exponátů, desítky krásných fotografií, podrobné popisy, pestrá mozaika domorodých artefaktů, představení tradic i kontrastů – to vše vás vtáhne do této části Asie.

Výstavu jsem už navštívil a mohu ji určitě doporučit. Na výstavě je možné si osahat i některé exponáty :-) a rovněž je možné bez omezení fotit. K úplnému prožitku je tak možné zapojit všechny vjemy.

Výstava Šangri-la je umístěna v Sokolské ulici č. 15 v Olomouci (stával zde autosalon BMW).

Všechny potřebné informace jsou k nalezení zde : http://www.sangri-la.cz/

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

Napsat komentář