Výstava Titanic

Výstava Titanic Praha

Je to v podstatě synonymum neúspěšné cesty, synonymum ztroskotání, nedoplutí do cíle – ano, řeč je o Titanicu. Možná že právě tady chtěli někteří cestující začít svůj život na cestách, možná že chtěli obecně začít nový život, leč mnohým nebylo přáno.

Do Prahy zavítala výstava, na níž je možné spatřit mnoho desítek artefaktů přímo z této slavné lodi.

Výstava Titanic v Praze (PVA Expo Letňany)
Výstava Titanic v Praze (PVA Expo Letňany)

Kromě toho můžete vidět přibližně dvoumetrový model lodi v celé její kráse i model následného vraku. Autoři výstavy nachystali rovněž kopii chodby v 1. třídě, kopii kavárny a mnoho dalšího.

Model lodi po dokončení
Model lodi po dokončení
Model vraku lodi
Model vraku lodi

Je vhodné si zakoupit vstupenku v předprodeji, přičemž pro všední den je vstupenka levnější. Vstupenky se pořizují na určitý čas a měli byste se ke vstupu na výstavu dostavit nejpozději do 30 minut od času uvedeného na vstupence. U vchodu pak obdržíte palubní lístek se jménem a údaji jednoho konkrétního pasažéra. Na konci výstavy si pak můžete dohledat, zda postava, která vás celou výstavou provázela, byla mezi přeživšími, či zda se stala jednou z více než 1 500 obětí.

Téměř přesně takto se našly u potopeného vraku zapékací misky. Dřevěná skříňka při pádu nejprve talíře ochránila a jak následně shnila, zůstaly takto v řadě veskládané do písku
Téměř přesně takto se našly u potopeného vraku zapékací misky. Dřevěná skříňka při pádu nejprve talíře ochránila a jak následně shnila, zůstaly takto v řadě veskládané do písku.
Umyvadlo z Titanicu
Umyvadlo z Titanicu
Takto vypadala kajuta v první třídě
Takto vypadala kajuta v první třídě.
Všechny tyto drobné předměty vyprávějí příběhy o jednotlivých pasažérech
Všechny tyto drobné předměty vylovené z vraku lodi vyprávějí příběhy o jednotlivých pasažérech.

Výstava je rovněž svědectvím o lidském umu. Člověk musí žasnout nad tím, co všechno se na Titanic vešlo, včetně hřiště na squash či tureckých lázní. Ale i nad tím, jak byly některé věci dotažené do nejmenšího detailu.

Nástěnná lampa ze salónku v první třídě
Nástěnná lampa ze salónku v první třídě

Výstava se koná v areálu PVA Expo Letňany a potrvá do 10. července 2016. Bližší informace lze dohledat na webu výstavy.

Výstava Titanic
Výstava Titanic

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře