Vyhlídková plošina Skywalk a ocelový chodník Felsenpfad, region Hohe Wand, Rakousko

Už v článku o pohoří Hochschwab jsem sliboval, že se určitě brzo dostane řada i na další rakouské regiony v blízkosti našich hranic. Tyto oblasti (Raxalpen, Schneeberg, Hohe Wand a další) se označují jako Vídeňské Alpy. Je jasné proč – všechny příslušné regiony jsou kousek za Vídní.

[wpgmappity id=“56″]

 

Region Hohe Wand

Tentokrát se vypravíme do nevelkého regionu Hohe Wand, cca 50 km od Vídně. Hohe Wand je náhorní plošina plná skalních stěn a dalších zajímavých míst, jako jsou soutěsky, jeskyně, rozhledna, zábavné naučné stezky apod. Hodně se sem jezdí lézt na klasické horolezecké výstupy, ale i na ferraty.

Lehčí ferrata, Hohe Wand
Lehčí ferrata, Hohe Wand

Vůbec ale není třeba s sebou na Hohe Wand tahat lana, sedáky či karabiny a pátrat po řetězech, ocelových skobách či železných stupačkách, aby si člověk tuhle oblast užil. Představíme si dvě zajímavosti dostupné každému turistovi, i když i tady je kovu požehnaně. Jde o vyhlídkovou plošinu Skywalk a skalní chodník Felsenpfad.

Vyhlídková plošina Skywalk

Plošina Skywalk byla vybudována v roce 2002, vystupuje 5 metrů do prostoru, ale není potřeba mít obavy, na protější straně je celá konstrukce zatížena protizávažími o celkové váze 30 tun.

Skywalk - 120 metrů pod vámi, Hohe Wand
Skywalk – 120 metrů pod vámi, Hohe Wand

Ocelový chodník Felsenpfad

Ocelový chodník Felsenpfad najdete jen kilometr od plošiny Skywalk. Chodník byl postaven v roce 2003, má délku 140 metrů a nabízí všem skupinám turistů pocit „být na skále“, užívat si na schůdcích, plošinách a lávkách nádherné výhledy a fotomotivy.

Felsenpfad, Hohe Wand
Felsenpfad, Hohe Wand

Chodník se nachází u restaurace Gasthof Kohlröserlhaus, přičemž ve skále samotné je i malá jeskyně.

Do lokality je vhodné se vypravit na prodloužený víkend, ale i během akce pátek až neděle se dá poznat to nejzajímavější, co Hohe Wand nabízí.

Ocelová konstrukce chodníku Felsenpfad
Ocelová konstrukce chodníku Felsenpfad

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Vyhlídková plošina Skywalk a ocelový chodník Felsenpfad, region Hohe Wand, Rakousko“

Komentáře