Hochschwab, Rakousko

Pokud milujete hory a máte k dispozici například prodloužený víkend a už vám nestačí nízké české kopce, nabízí se (kromě Tater samozřejmě :-) ) zejména rakouské Alpy. Ty nejbližší (hlavně pro nás Moraváky) začínají v podstatě hned za Vídní.

Nejsevernější lokality rakouských Alp zahrnují povícero regionů, kromě oblastí, jako jsou Raxalpen, Schneeberg či Semmering (i na ně se na tomto webu určitě dostane) je tu, přece jen o něco jižněji položené, pohoří Hochschwab.

IMG_2145

Pohoří Hochswab, Rakousko

Hochschwab se nachází ve spolkové zemi Steiermark, dobrým výchozím místem je město Bruck a.d. Mur. Pohoří je tvořeno vápencem, najdete zde vysoké vrcholy s mohutnými štíty, hluboká údolí, alpské louky… a vypadá to všechno celé fantasticky :-).

Nejvyšším vrcholem je stejnojmenná hora Hochschwab (2 277 m.n.m.). Na výstup na vrchol Hochschwabu je třeba si vyčlenit celý den. Nejvhodnější je zaparkovat u chaty Gasthof Bodenbauer a odtud vyrazit po celkem sollidně značených trasách.

Po pár stovkách metrů cesty od chaty začne mírné, nicméně náročné, stoupání, však nás taky čeká 1 400 metrů převýšení. V horních pasážích pak čekají žebříky, ocelová lana a řetězy a místy i třeba v červenci zbytky sněhových polí. V obou případech ale nejde o nic, co by nezvládl průměrný turista. :-)

výstup na Hochschwab
Výstup na Hochschwab

Z vrcholu Hochschwabu se nabízí (jak jinak v Alpách :-) ) fantastický výhled. Vrátit se na parkoviště můžete buď stejnou cestou anebo to vzít oklikou, jít po hřebenu směrem na západ a výšku začít ztrácet až později. Při sestupu se dojde na horskou louku Häuselalm (1 526 m.n.m.), kde je stejnojmenná horská chata. Poslední tři kilometry vede pohodová lesní pěšina.

sněhová pole pod vrcholem
Sněhová pole pod vrcholem

[wpgmappity id=“41″]
Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Hochschwab, Rakousko“

Komentáře