Penzion Ve Věži, Bohumín, Česká republika

Při podzimním poznávání Ostravy jsme si za základnu nezvolili nějaké ubytovací zařízení v tomto krajském městě. Za místo pro nocleh jsme si zvolili nedaleký Bohumín, a sice konkrétně penzion Ve Věži.

Penzion Ve Věži vznikl po rekonstrukci staré vodárenské věže z roku 1925. Budova původně chátrala a nejprve se objevil záměr vybudovat zde byty. Takové bydlení by bylo samozřejmě taky parádní, ale nakonec zvítězil projekt, jehož cílem byla přestavba na penzion. O tom, že se vše vydařilo, svědčí vítězství v soutěži Top Invest – nejlepší investice roku 2006.

Objektu věže bylo samozřejmě potřeba přizpůsobit ubytovací prostory a jedná se tak v podstatě o architektonický unikát s atypickým a atraktivním uspořádáním interiéru.
Penzion nabízí 12 dvoulůžkových pokojů (na každém patře jsou vždy 2 v podstatě půlkruhové pokoje). Součástí penzionu je restaurace Maják umístěná v nejvyšším patře, takže je odtud pěkný výhled do okolí.

Evakuační plán, z něhož je patrné rozložení pokojů
Evakuační plán, z něhož je patrné rozložení pokojů.

Hned vedle penzionu se nachází bohumínské sportovní centrum (Bospor). Najdete tady moderní, ale velmi příjemně působící bazén, adventure golf, zimní stadion, fotbalová hřiště, park s hřišti a hobby parkem pro děti, hřiště na plážový volejbal a taky amfiteátr s letním kinem a prostory pro konání různých akcí.

Jako velmi příjemný bonus musím zmínit vstup zdarma do bazénu po celou dobu pobytu v penzionu. Bazén je přitom snad 20 metrů vedle penzionu, takže v podstatě stačí jen přeběhnout.

Pohled z okna pokoje - Aquacentrum a část dalších sportovišť
Pohled z okna pokoje – aquacentrum a část dalších sportovišť

Předpokládám, že málokoho by napadlo trávit víkend v Bohumíně, nejedná se o standardní turistickou lokaci, ale i zde se dá strávit příjemný víkend, resp. se Bohumín dá využít jako výchozí místo pro výlety do Ostravy či na Ostravsko – například vlak z Bohumína do stanice Ostrava-hlavní nádraží jede jen 7 minut. A jako zajímavou základnu mohu určitě doporučit právě penzion Ve Věži.

Penzion ve věži - zrekonstruované prostory schodiště
Penzion Ve Věži – zrekonstruované prostory schodiště

Oficiální web penzionu: http://www.bospor.info/cz/penzion-ve-vezi-bohumin/

[wpgmappity id=“73″]

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

10 komentářů u „Penzion Ve Věži, Bohumín, Česká republika“

  1. veľmi zaujímavá architektúra, možno ked pôjdem okolo tak sa tam skúsim pozrieť, prípadne sa aj ubytujem

  2. po tom schodišti, by se mi moc chodit do pokoje nechtělo, zvlášť když je člověk unavený :-), ale určitě tam je i výtah

    1. No, tak to chápu, schodů tam bude nejspíš požehnaně! Výtah je podle mě ta prosklená konstrukce na obrázku vpravo, ale já tam nebyl, tak jen odhaduju.

      1. Jj, výtah tam je. :- ) Je uprostřed budovy. Když se mrknete na ten evakuační plán, tak je to ten prostor přesně uprostřed mezi pokoji.

    1. Což ovšem v případě, že se člověk potřebuje ubytovat v Bohumíně, zase až tolik neřeší, že? :-)

Komentáře