Sandwicherie a kavárna

Kavárna La Petite Conversation, Ostrava

Jistě znáte ten pocit, ať už jste kdekoli, že hledáte něco, co máte rádi. Například já jsem mezi svými přáteli znám vyhledáváním pivních lahůdek, proto v Ostravě mému zraku a chuťovým buňkám nemohl uniknout útulný podnik La Petite Conversation.

Jak bylo napsáno výše, pivní lahůdky jsou to, co často vyhledávám, ať už na svých cestách zavítám kamkoliv. V Ostravě jsem v době nedávné našel například příjemnou palačinkárnu s nádechem Francie a při své poslední návštěvě Ostravy jsem vyzkoušel sandwicherii a kavárnu belgického střihu La Petite Conversation.

La Petite Conversation Ostrava
Útulné prostředí kavárny a sandwicherie La Petite Conversation

Co mě sem přilákalo?

Chtělo by se začít belgickým pivem (a nebyl bych daleko pravdě). Vyhlášená Stodolní už není, co bývala, a proto se můj okruh hledání rozšířil na okolí Stodolní. Doslova pár minut pěšky jsem na Chelčického ulici našel. A ano, hlavní motivací bylo samozřejmě hledání dobrého zlatého moku, jehož výběr na “proslulé” ulici plné hospod a barů není popravdě ani průměrný. O to více mě potěšil charakter kavárny a sandwicherie.

Při vstupu do La Petite Conversation překvapí malý prostor, přesto vzdušný, atmosféra připomínající mi jednu kavárničku v Oostende, zkrátka místo, kde si člověk sedne, uvolní se, zakousne belgický hranolek…

La Petite Conversation Ostrava
Pestrá nabídka na malém prostoru, Belgie v kapse

La Petite Conversation – malá konverzace

Když pan majitel (rodilý Belgičan) přiveze z Belgie trochu toho národního zlata, hostovo srdce zaplesá. Trapistická piva, například Rochefort nebo Chimay či Westmalle, dokáží rozvázat jazyk velmi příjemným způsobem.

Něco lehkého k jídlu? Ale zajisté, já jsem si velice pochutnal na salátu La Secréte s domácí sekanou a jako přílohu jsem si objednal belgické hranolky – jako lehká večeře naprosto ideální.

La Petite Conversation
La Secréte – salát s domácí Davidovou sekanou

V nabídce La Petite Conversation najdete také panini, sendviče, sekanou, sladké gofry a pro ranní ptáčata se jistě hodí snídaňová nabídka.

Milovníci sladkostí nepřijdou zkrátka, doporučení na čokoládový dortík Le Moelleux au chocolat příště nenechám jen tak a vyzkouším.

Když k tomu přihodím velmi solidní ceny a velmi příjemné slečny servírky, nezbývá než se sem zase příště vrátit něco dobrého sníst, popít a třeba navázat nějakou La Petite Conversation.

Zajímavým ubytováním v centru Ostravy by pro doplnění tohoto skvělého zážitku mohl být třeba hotel Mercure Ostrava.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

2 komentáře u „Kavárna La Petite Conversation, Ostrava“

    1. Super, díky moc za tipy! Až budeme v Ostravě, tak určitě moc rádi vyzkoušíme a případně i nafotíme a zhodnotíme, díky! ;-)

Komentáře