Café Au Pére Tranquille

Café Au Pére Tranquille, Ostrava, Česká republika

Kde se dobře najíst, když se nacházíte v Ostravě? Nabízí se některá z restaurací v centru města nebo vám možná z paměti vyskočí ona známá Stodolní. Mé doporučení zcela jasně putuje právě do blízkého okolí této známé ulice, a to konkrétně k podniku Café Au Pére Tranquille.

Stodolní ulice

Stodolní ulice se stala známou díky bujarému životu a nepřebernému výběru podniků různého stylu. Nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že takzvané nejlepší časy už má Stodolní za sebou. Subjektivně vzato bych na Stodolní napočítal možná tři příjemné a něčím zapamatovatelné podniky. Kde se ale najíst, pokud netoužíte po předraženém unifikovaném menu v Potrefené Huse?

Café Au Pére Tranquille

V jedné z přiléhajících ulic, konkrétně v ulici Musorgského, se nachází tato francouzská palačinkárna, chcete-li zjednodušenou charakteristiku podniku Café Au Pére Tranquille. V teplých měsících je před palačinkárnou otevřená zahrádka. Při vstupu dovnitř se Café Au Pére Tranquille nesnaží hosta omráčit světáckou výzdobou nebo šílenou exotikou (jak je tomu k vidění v okolních a často nevkusných podnicích). Na to se tu nehraje. Co mě vždy příjemně naladilo, byl personál. Alespoň během mých návštěv velmi příjemný. Přiznám se, že původně jsem v Ostravě hledal podnik, kde čepují belgické pivo, a tímto způsobem jsem Café Au Pére Tranquille vlastně našel. O to příjemnější bylo zjištění, že čepované Leffe Bruin není jedinou zdejší devizou. To, čím je tento podnik živ, jsou …

… palačinky

Palačinky sladké i slané, každopádně velmi chutné. Jsou tím hlavním, proč sem lidi chodí. Palačinky špenátové, s kuřecím či vepřovým masem, s tuňákem či lososem, s výbornými omáčkami. Mezi sladkými si vybere nejeden mlsoun, je velmi těžké vybrat si tu s opečenými pomeranči, s meruňkami a tvarohem, nebo borůvkami a čokoládou. Palačinky tady opravdu umí a výběr je bohatý!

A kromě palačinek?

Za zkoušku stojí i nabízené saláty, osobně mi velmi chutnal ten s tuňákem, rajčaty a bylinkovým dresinkem. Zmínit musím i quiche. V nabídce jsou i steaky, polévky, bagety, výborné dezerty nebo snídaně. Café Au Pére Tranquille totiž ve všedních dnech otevírá už v 7:00, což k posnídání přímo vybízí.

K pití?

V úvodu jsem zmínil belgické Leffe, avšak Café Au Pére Tranquille disponuje bohatým výběrem na vinném lístku a pro speciální příležitosti i dlouhým seznamem exkluzivních vín champagne.

Žízní ani hladem zde určitě trpět nebudete, posedíte v příjemném, snobů prostém prostředí se sympatickou obsluhou.

Café Au Pére Tranquille, Musorgského 8, 702 00 Moravská Ostrava

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

5 komentářů u „Café Au Pére Tranquille, Ostrava, Česká republika“

  1. Děkuji za tip, často slýchám o ostravské palačinkárně ale doteď jsem neměla ponětí o kterém podniku se přesně mluví. Konečně vím a určitě si tam na pár palačinek zajdu. Jen pro doplnění by ve článku mohly být ukázány průměre ceny za takovéto palačinkové menu.

  2. Bohužel je to kuřácka restaurace, záleží na štěstí . Stačí 2 stoly kuřaku a upovídaných hlučných dám a připadáte si jako ve 4 cenové. Kazí to celkový dojem restaurace.

    1. Tak to naprosto chápu a je to velká škoda. Osobně to znám velice dobře z pár podniků, kam jsem chodil moc rád, ale musel jsem přestat, protože se to už nedalo zvládat… Třeba se to časem změní k lepšímu…

Komentáře