Oostende, pláž

Oostende, Belgie

Přístavní a lázeňské město Oostende leží v Belgii na pobřeží Severního moře. Svou dovolenou v něm často trávili belgičtí králové Leopold I. a Leopold II.

Proč Oostende navštívit?

Hlavně kvůli odpočinku. Je sice malé a není plné historických památek, jeho hlavní devizou je ale čerstvý vzduch vanoucí od Severního moře a přátelská atmosféra. Proto zde mnoho Belgičanů tráví své víkendy – v sezóně povalováním na “nekonečné” pláži, korzováním po dlouhé promenádě krále Alberta I. lemované mnoha útulnými kavárnami a restauracemi, ze kterých můžete sledovat lodě na obzoru, létající racky a ruch na promenádě.

Oostende, promenáda
Promenáda v Oostende

Co vidět a navštívit

Co však návštěvník nesmí opomenout, je návštěva školní plachetnice Mercator v jachtařském přístavu. Plachetnice je pojmenována po vlámském geografovi Gerhardu Mercatorovi. Loď byla spuštěna v roce 1932 a sloužila k výcviku námořních posádek a důstojníků. V roce 1961 byla loď přebudována na muzeum. Expozice muzea lodi Mercator návštěvníkovi přiblíží život na lodi, ať už fotografiemi a videoprojekcemi, tak i autentickým vybavením lodi samotné.

Oostende, Mercator
Slavná školní plachetnice Mercator v Oostende

V okolí najdete taky pevnost Fort Napoleon, kterou (jak je ze jména zřejmé) nechal vybudovat Napoleon v roce 1811, kdy jím byla Belgie anektována. Ta se nachází na mořském pobřeží v písečných dunách.

Za návštěvu stojí také bývalé panství krále Leopolda II., Domein Raverszijde.

Město nabízí příjemně strávené chvíle pro volný víkendový den.

Oostende, promenáda

 

Oostende, marina
Marina v Oostende

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Někdo cestuje, protože jeho cesta má určitý cíl, pevný bod na jejím konci. Skutečností ale je, že samotná cesta cílem je. Totéž platí pro žití. Žijme, abychom žili. Nepřežívejme. Na to je život moc vzácným darem.

2 thoughts on “Oostende, Belgie”

Napsat komentář