Oostende, pláž

Oostende, Belgie

Přístavní a lázeňské město Oostende leží v Belgii na pobřeží Severního moře. Svou dovolenou v něm často trávili belgičtí králové Leopold I. a Leopold II.

[wpgmappity id=“16″]

Proč Oostende navštívit?

Hlavně kvůli odpočinku. Je sice malé a není plné historických památek, jeho hlavní devizou je ale čerstvý vzduch vanoucí od Severního moře a přátelská atmosféra. Proto zde mnoho Belgičanů tráví své víkendy – v sezóně povalováním na „nekonečné“ pláži, korzováním po dlouhé promenádě krále Alberta I. lemované mnoha útulnými kavárnami a restauracemi, ze kterých můžete sledovat lodě na obzoru, létající racky a ruch na promenádě.

Oostende, promenáda
Promenáda v Oostende

Co vidět a navštívit

Co však návštěvník nesmí opomenout, je návštěva školní plachetnice Mercator v jachtařském přístavu. Plachetnice je pojmenována po vlámském geografovi Gerhardu Mercatorovi. Loď byla spuštěna v roce 1932 a sloužila k výcviku námořních posádek a důstojníků. V roce 1961 byla loď přebudována na muzeum. Expozice muzea lodi Mercator návštěvníkovi přiblíží život na lodi, ať už fotografiemi a videoprojekcemi, tak i autentickým vybavením lodi samotné.

Oostende, Mercator
Slavná školní plachetnice Mercator v Oostende

V okolí najdete taky pevnost Fort Napoleon, kterou (jak je ze jména zřejmé) nechal vybudovat Napoleon v roce 1811, kdy jím byla Belgie anektována. Ta se nachází na mořském pobřeží v písečných dunách.

Za návštěvu stojí také bývalé panství krále Leopolda II., Domein Raverszijde.

Město nabízí příjemně strávené chvíle pro volný víkendový den.

Oostende, promenáda

 

Oostende, marina
Marina v Oostende

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

2 komentáře u „Oostende, Belgie“

Komentáře