Balatonfüred, Maďarsko

Balatonfüred, Maďarsko

Městečko Balatonfüred leží na břehu jezera Balaton a i když má jen 13 500 obyvatel, je považováno za největší sídlo severního břehu jezera. Někdy se mu prý říká také hlavní město Balatonu.

[wpgmappity id=“15″]

Balatonfüred

je lázeňské město a reakreační středisko se skvěle vybaveným a prostorným campem Balatontourist Zrt. Füred Kemping, kde najdete snad téměř vše od stánků plných hraček přes skvělé restaurace a venkovní koupaliště až po vlek na vodní lyžování. Ubytovat se můžete jak ve vlastním stanu nebo karavanu, tak i v místních chatkách různých velikostí a kategorií.

Zvětšit mapu

 

Kousek od campu Balatontourist Zrt. Füred Kemping je přes cestu zajímavé uměle zbudované malé městečko (nebo spíš pár stylových uliček), které slouží jednak jako tržnice pro prodej různých věcí od oblečení až po suvenýry, ale taky má pár moc příjemných kavárniček a na první pohled působí tak, jako by se člověk najednou objevil v nějaké malé vesničce uprostřed Bolívie nebo Chile – viz. titulní fotka. Kdysi dávno bylo sladěné ještě do modrobílé kombinace a působilo tak, jako byste se pro změnu ocitli na nějakém řeckém ostrově.

Pokud hledáte místo pro pohodovou rodinnou dovolenou nebo víkend u vody a netrváte na mořské vodě, pak je Balatonfüred určitě dobrou volbou!

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Balatonfüred, Maďarsko“

Komentáře