Retz, Podyjí, Rakousko

Retz, Podyjí, Rakousko

Na Jižní Moravě a v Podyjí obzvlášťe se dá strávit mnoho parádních dnů. Pokud už procestujete celou moravskou oblast, nabízí se přesun za hranice do Rakouska, konkrétně třeba do městečka Retz v Podyjí.

Stačí sednout ve Znojmě na vlak (dá se samozřejmě přesunout i autem, ale cesta vlakem má svoje kouzlo a navíc zajišťuje krásný pohled na Znojmo z železničního viaduktu) a za 15 minut dojedete do vinařského městečka Retz.

Hradby, barokní domy, větrný mlýn nad městem, sklepní labyrint nebo výhled z radniční věže – to vše garantuje, že nudit se tady rozhodně nebudete.

Obecné informace

Městečko Retz leží cca 12 km jihozápadně od Znojma. Má něco málo přes 4 000 obyvatel a z jeho rozlohy 45 km2 je téměř 12 % území zalesněno. První zmínka o městu Retz je z r. 1180, kdy bylo ale ještě označeno jako Rezze, což je jméno pravděpodobně slovanské. Roku 1425 dobyli Retz husité, město bylo zničeno a mnozí jeho obyvatelé pobiti.


Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

 

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

2 thoughts on “Retz, Podyjí, Rakousko”

Napsat komentář