Cape Verde z Monte Verde

Kapverdy – kousek ráje na Zemi

Kdo zatím Kapverdy nenavštívil, možná nebude věřit, ale ti, kteří tu svou dovolenou již prožili, jistě potvrdí, že se jedná o takový malý kousek ráje na Zemi.

TP_people-walking-on-the-beach

Soustava 10 ostrovů a 5 malých neobydlených ostrůvků leží v Atlanském oceánu necelých 600 kilometrů od afrického pobřeží, konkrétně od Zeleného mysu, který dal ostrovům jejich jméno. V portugalštině se totiž tento výběžek nazývá Cabo Verde. Dříve portugalská kolonie, sloužící jako překladiště otroků na cestě z Afriky, je dnes poměrně chudou zemí. Nečekejte tady proto luxusní a honosné hotely, cestovních ruch se zde rozvíjí poměrně krátce a hotely nejsou ještě tak zavedené jako v evropských zemích či severní Africe.

TP_Donkeys-carrying-water-in-Cape-Verde

 

Místní obyvatelé jsou milí a příjemní, žijí ale jiným způsobem života, než na jaký jsme zvyklí my. Jejich hlavní heslo „no stress“ mluví za vše. Ovšem pokud se jím budete řídit i vy, určitě prožijete skvělou dovolenou plnou odpočinku a pohody.

TP_ships-anchored-at-the-harbor

 

Přes všechny potíže, se kterými se tu lidé potýkají, má tento malý kousek země velké kouzlo. Zvláště se hodí pro ty, kteří touží po ničím nerušené relaxaci – nefungují tu dokonce ani telefony! Samozřejmě to neznamená, že by se tu nedalo odpočívat aktivně. Skvělé podmínky tu najdou zejména surfaři, protože na severněji položených ostrovech často silně fouká, a dále milovníci potápění či rybaření.

TP_Boat-on-the-beach-in-Cape-Verde-Africa

 

Turisticky nejnavštěvovanější a nejrozvinutější je pravděpodobně ostrov Sal. Nachází se tu největší množství hotelů, barů, restaurací, obchodů a také mezinárodní letiště. Pokud tedy toužíte na dovolené vyrážet večer za zábavou, doporučujeme místní městečko Santa Maria.

Další z ostrovů se jmenuje Boa Vista. Údajně právě tady najdete ty nejkrásnější kapverdské pláže s jemným bílým pískem a azurově modrým oceánem, na kterých si budete připadat trochu jako v Karibiku.

TP_shipwreck-cape-verde

 

Už se taky vidíte, jak odpočíváte na pobřeží Atlantiku? Vyberte si svou dovolenou na Kapverdách na stránkách TravelPortal.cz, které nabízejí přes milion zájezdů od více jak 100 prověřených cestovních kanceláří. Dovolenou si tak vyberete snadno a rychle na jednom místě, a to bez žádných poplatků!

Podívejte se, kdy je nejlepší na Kapverdy jet a také jaká očkování na Kapverdy potřebujete.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

3 komentáře u „Kapverdy – kousek ráje na Zemi“

  1. Krásný článek o Kapverdách. Moc jsem o nich nevěděla, než jsem si přečetla pár článků na internetu a narazila i na tenhle blog s fakt krásnými fotkami! Dívala jsem se, že zájezdy sem nabízí třeba Exim, ale moc nevím, který z ostrovů si mám vybrat. Bohužel cestovky jezdí jen na některé z nich, ale když si vezmu, kolik ostrovů na Kapverdách je a jak je každý z nich jiný, tak fakt nevím. Viz seznam na http://www.mahalo.cz/kapverdy . Asi nejvíce se mi líbí ostrovy Brava a hlavně teda Fogo (http://www.mahalo.cz/kapverdy/destinace-kapverd/fogo.html), akorát moc nevím, jak se sem dostat. Kdybyste někdo měl nějaký tip, případně radu, jestli je to dobrý výběr, dejte vědět. Díky!

Komentáře