Nejvyšší vodopády Evropy, Krimmelské vodopády v Rakousku

Krimmelské vodopády jsou označovány jako páté nejvyšší vodopády na světě a s cca 350 000 návštěvníky ročně patří mezi nejnavštěvovanější místa v Rakousku.

Pokud se vydáte do národního parku Vysoké Taury nebo do Zillertalských Alp, tak určitě zbystřete. Právě mezi těmito místy se ukrývají úchvatné Krimmelské vodopády, které jsou označovány za nejvyšší v celé Evropě.

Krimmelské vodopády vás ohromí svými přírodními scenériemi a mohutným zvukem burácející vody, takže by byla obrovská škoda tenhle přírodní klenot ve svém itineráři vynechat.

Vyhlídky jsou opravdu postaveny v těsné blízkosti vodopádů. Krimmelské vodopády, Rakousko
Vyhlídky jsou opravdu postaveny v těsné blízkosti vodopádů. Krimmelské vodopády, Rakousko

Krimmelské vodopády naleznete na řece Krimmler Ache v povodí Salzach kousek od vesnice s názvem Krimml, která je zároveň i vstupní branou do národního parku. Zhruba 30 milionů let staré skalnaté údolí s vodopády nabízí k vidění tři stupně kaskád, vysokých dohromady úctyhodných 340 m. To vše na prohlídkové trase, která měří 4 km a nabízí spoustu vyhlídek a dechberoucích scenérií.

Značení - Krimmelské vodopády, Rakousko
Všudypřítomné značení. Krimmelské vodopády, Rakousko

Z vesničky Krimml, kde lze pohodlně zaparkovat auto, dojdete pěšky ke spodní části vodopádu za 15 minut. Čeká vás tu pokladna s občerstvením a obchod se suvenýry. Po zaplacení už pokračujete velice dobře značenou cestou k nejvyššímu bodu vodopádu.

Vyhlídková trasa je bezpečná, místy bezbariérová a upravená, takže je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Celá stezka se vine smrkovým lesem a nabízí spoustu vyhlídkových míst a teras, díky kterým se můžete dostat k burácejícímu vodnímu živlu téměř nadosah. Jen je potřeba počítat s tím, že budete na spoustě místech zcela mokří a váš fotoaparát taky. Na druhou stranu je velice příjemné sledovat, jak se vzduch plní dopadající vodou a vytváří vodní mlhu. Okolní příroda Krimmelských vodopádů díky tomu připomíná svojí svěžestí a krásně zelenou barvou tropickou přírodu.

Krimmelské vodopády, Rakousko
Zvuk dopadající masy vody je opravdu dechberoucí. Krimmelské vodopády, Rakousko

Celou trasu lze projí za 2-3 hodiny i s posezením na vyhlídkách. Nějaký čas lze samozřejmě ztratit i vysedáváním v hospůdce na druhém stupni vodopádu s příjemným výhledem na rozmanitou krajinu a k tomu si můžete dopřát osvěžující sklenici weizenbieru.

Z nejvyššího stupně vodopádu je pak možno pokračovat dále do údolí Krimmler Ache až k turistické chatě Krimmler Taurenhaus. Ale o této nádherné trase se rozepíši v jednom z příštích článků. Vy můžete zatím pokračovat ve čtení například o našich krásných Rešovských vodopádech.

Krimmelské vodopády, Rakousko
Tóny zelené barvy zde opravdu připomínají tropickou přírodu.

Vstupné : Dospělí 3 eura, děti 6-15 let 1 euro

Parkování : Placená 4 parkoviště se nacházejí v těsné blízkosti vchodu. Více zde: http://www.wasserfaelle-krimml.at/html_engl/parken_engl.html

Krimmelské vodopády, Rakousko
Letecká mapa Krimmelských vodopádů. (Zdroj: http://www.krimmler-wasserfall.at/krimmler-wasserfaelle/ )

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Nejvyšší vodopády Evropy, Krimmelské vodopády v Rakousku“

Komentáře