Athirappilly

Romantické vodopády Athirappilly v jižní Indii

Třicet kilometrů od města Chalakudy (a cca 55 kilometrů od mezinárodního letiště Cochin) se nacházejí vodopády Athirappilly (někdy též psáno Athirapilly).

V Indii je fůra krásných vodopádů (a jsou i větší a mohutnější), pokud ale budete cestovat po jižní Indii a budete se pohybovat ve státě Kerala, určitě se zajeďte k vodopádům Athirapilly podívat.

Vodopády Athirappilly
Vodopády Athirappilly

My si zvolili za základnu město Chalakudy a třicetikilometrovou vzdálenost k vodopádům jsme překonali rikšou. Pravidelně však z tohoto města jezdí i autobusy.

Vodopády Athirappilly bohužel nejsou ve volné přírodě, jsou za branou areálu, do něhož se platí vstupné. To činí pro místní 30 rupií a pro cizince 100 rupií (tj. přibližně 30,- Kč).

Vstupní prostory
Vstupní prostory do areálu
Vstupenka k vodopádům
Vstupenka k vodopádům – vstupné je cca třicet korun na osobu.

Vstup je umožněn mezi osmou a sedmnáctou hodinou. U vstupu je šatna, do níž si můžete za pár rupií uložit batoh, a není tak třeba se s ním tahat (to oceníte už jen proto, že když teplo sálá ze skály či kamenů, určitě se teplota pohybuje kolem čtyřiceti stupňů).

Zvědavý makak
Zvědavý makak. V okolí vodopádů na ně můžete celkem jednoduše narazit.

Vodopády Athirappilly leží na řece Chalakudy, jsou široké cca 100 metrů a dosahují výšky 25 metrů.

Místo si můžete prohlédnout jak při ústí řeky do samotného vodopádu, tak je možnost sejít i k jeho spodní části.

Vodopády Athirappilly
Vodopády Athirappilly

Celkem nás pobavil pokyn při vstupu do parku, že se mají návštěvníci vyvarovat oblečení s výraznými barvami. Tak si nejsem moc jistý, jaké barvy to mohou být, když to, co měli místní na sobě, nebyly zrovna barvy, v nichž byste splynuli s přírodou. Však posuďte sami:

U vodopádů Athirappilly
U vodopádů Athirappilly
Athirappilly waterfalls
U vodopádů Athirappilly
Indové u vodopádů Athirappilly
Indové u vodopádů Athirappilly
Indové u vodopádů Athirappilly
Indové u vodopádů Athirappilly

Na druhou stranu přítomnost pestrobarevně oděných Indů bylo něco, co (alespoň pro nás) přidalo vodopádům Athirappilly na atraktivitě.

Vodopády Athirappilly jsou mezi Indy poměrně oblíbené jakožto výletní cíl; snad vás neodradí, že si tedy místo nevychutnáte v poklidu a o samotě (takových míst v jižní Indii stejně asi moc nebude)… Dokonce se v posledních letech staly oblíbenými i u bollywoodských režisérů a odehrává se tu tedy nejedna romantická filmová scéna. Jak si vodopády užijete vy, je pak jen na vás.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a nám to udělá radost. Děkujeme!

Komentáře