Kare Kare Beach, Nový Zéland

Karekare Beach, Nový Zéland

Karekare Beach je podle mého názoru asi jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží, která je velice rozumně dostupná autem z Aucklandu a na kterou se dá zajet vykoupat i odpoledne po práci nebo po škole a nepotřebujete na to mít volný celý víkend.

Karekare Beach, Nový Zéland
Karekare Beach, Nový Zéland

Jak se na pláž dostat

Z města Auckland až na pláž je to necelých 20 km – po „zélandsku“ tedy zhruba půl hodiny autem. Ani jednou jsem tam totiž neslyšel, že by někdo udal jakoukoliv vzdálenost v mílích nebo kilometrech – vždy v počtu minut nebo hodin jízdy autem.

[wpgmappity id=“23″]

 

Karekare Beach, Nový Zéland
Karekare Beach, Nový Zéland

Obecné informace

Pláž je poměrně dlouhá a díky svým vlnám oblíbená mezi surfaři stejně jako např. pláž Piha, o které se zcela určitě zmíním v nějakém z dalších článků a která stojí rozhodně také za návštěvu! Její jemný písek může být pro nás Evropany trošku nezvyklý – díky sopečnému původu je totiž úplně černý a na slunečním světle se úžasně třpytí.

Pro ty, kteří by se snad z nějakého důvodu nechtěli koupat v moři, je tahle pláž ideální také mimo jiné proto, že zhruba 5 minut chůze odsud můžete zajít na koupel ve zdejších vodopádech Karekare Falls.

Karekare Beach, Nový Zéland
Karekare Beach, Nový Zéland

Pár zajímavostí na závěr

Na pláži Karekare se natáčelo pár scén z dnes již poměrně hodně známého filmu Piano (oficiální trailer, hodnocení na ČSFD – 84%) režisérky Jane Campion a také byla inspirací pro album Together Alone skupiny Crowded House.

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

 

1 komentář u „Karekare Beach, Nový Zéland“

Komentáře