Piha Beach, Nový Zéland

Piha Beach, Nový Zéland

Piha Beach je další z pláží, na kterou se dá vyrazit z Aucklandu. Většina lidí říká, že je to nejkrásnější pláž v okolí Aucklandu. Díky svému sopečnému původu je i tady černý písek, jako např. na pláži Kare Kare Beach a na pár dalších plážích Nového Zélandu. Přibližně v polovině pláže je skála Lion Rock, která je rovněž sopečného původu.

Jak se na Piha Beach dostanete

Piha Beach se nachází na západním pobřeží v přírodním parku Waitakere Ranges, ale většinou se o ní mluví jako o jedné z mnoha pláží Aucklandu. Pokud máte auto, je to z Aucklandu opravdu kousek – zhruba 40 km. V opačném případě, pokud auto nemáte, je to ale vcelku problém, protože se sem nedá přijet žádným autobusem ani jiným veřejným dopravním prostředkem. Aspoň jsme na žádný způsob ještě v době, kdy jsem auto neměl, nepřišli.

Surfování a číhající nebezpečí na Piha Beach

Piha Beach je hodně oblíbená především mezi surfaři kvůli svým velkým vlnám a téměř 100% jistotě, že když sem přijedete, tak vlny opravdu budou. Současně je ale také známá jako nejnebezpečnější pláž Nového Zélandu. Dlouhou dobu jsem nechápal proč. Pak jsem si to měl ale možnost vyzkoušet na vlastní kůži a řeknu vám, žádná sranda!

Surfař na pláži Piha Beach
Surfař na pláži Piha Beach

Vznikají zde totiž velmi silné spodní víry, které se na pláži nahodile objevují a jsou tak silné, že bez problémů dokáží člověka stáhnout z ničeho nic pod vodu v místech, kde předtím normálně stačil. Zřejmě kvůli sopečné oblasti se někde ohřívá spodní voda, která se o kus dál mísí se studenou, a díky tomu vznikne obrovský vír, voda díky zvířenému písku zčerná a najednou se cítíte, jako kdyby někdo vypouštěl obří vanu a vtáhlo vás to dovnitř.

Piha Beach na Novém Zélandu
Surfaři pláž Piha Beach na Novém Zélandu opravdu milují.

Připomínalo mi to takovou tu atrakci ve vodních parcích a ve filmu Man in Black, kde vás regulérně spláchnou do obřího umývadla. Jen s tím rozdílem, že ve vodním parku to čekáte a Men in Black byl jen film, kdežto tohle je naprostá realita v okamžiku, kdy to nejmíň čekáte. Zní to jako velká zábava, ale ve skutečnosti jsme z toho byli dost vyjevení, když nás to vtáhlo pod vodu.

Když jsme se vynořili, tak záchranáři skákali do člunů a vyjížděli na vodu zachraňovat utonulé nebo topící se děti apod. Naštěstí tenkrát to nikoho život nestálo a všechno dobře dopadlo. Piha Beach si kvůli tomu vyžádala už spoustu životů. Přes to všechno bych tímto tipem ale hrozně nerad odradil od návštěvy této úžasné pláže!

Není to zase tak dramatické, ale myslím si, že byste o tomto riziku měli vědět a být aspoň trošku ostražití a nebrali případná varování pobřežní hlídky na lehkou váhu. Pokud se na Piha Beach budete mít jak dostat, určitě sem vyražte!

Podívejte se také na článek o pláži Kare Kare Beach, která mě osobně oslovila ještě víc než Piha beach, ale to je opravdu jen můj osobní názor.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Piha Beach, Nový Zéland“

Komentáře