Hot Water Beach

Hot Water Beach, Coromandel, Nový Zéland

Směrem na severovýchod od Aucklandu se cca 2,5 hodiny jízdy autem, jak je na Novém Zélandu dobrým zvykem udávat vzdálenosti, nachází poloostrov Coromandel, který bych rozhodně doporučoval navštívit. Pokud budete mít tu možnost, auto a volný víkend při pobytu v Aucklandu, poloostrov Coromandel by měl být vaší první delší cestou za poznáním Nového Zélandu.

Krásných míst a tipů na výlet se tady do budoucna objeví jistě mnohem víc, než tahle první vlaštovka, ale nějak se začít musí, no ne? A podle mého by tím prvním tipem měla být určitě překrásná pláž Hot Water Beach, která je nejen úžasná a neuvěřitelně fotogenická, ale navíc v sobě skrývá ještě jednu další zvláštnost, jak už sám název (Pláž s horkou vodou) napovídá.

V době odlivu se doporučuje vyhloubit malý bazének, který se po nějaké době zaplní spodní horkou vodou s teplotou kolem 64°C, a vyhrabete si tak své privátní horké lázně přímo na pláži, kde vás bude chladit studená voda z moře.

My jsme to řešili tak, že jsme vykopali jen malou díru, ze které stoupala horká voda rovnou do moře a oteplovala nám tak vodu v moři na velice příjemnou teplotu. Tím pádem jsme získali vodu, ve které se dalo pohodlně ležet, protože samotná termální voda nám přišla až příliš horká.

No, ale přiznávám, že to částečně bylo způsobeno také tím, že jsme s sebou neměli žádný rýček ani podobně vykutálený nástroj! :-)

Z toho vyplývá, že : BEZ RÝČE NA HOT WATER BEACH ANI RÁNU!

[wpgmappity id=“8″]

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře