LifeStraw Personal - pití vody z řeky zespodu.

Už se nemusíte bát špinavé vody. Napít se můžete kdekoliv!

Dlouhou dobu jsem přemýšlel, co bychom mohli našim čtenářům nabídnout, jako další užitečnou věc s nějakou přidanou hodnotou, kromě psaní tipů na krásná a zajímavá místa z našich cest a rozesílání informací o levných letenkách, ale pořád se mi nedařilo narazit na takovou tu věc, kdy si řeknete „Jo, to je přesně ono!“ a najednou víte, že jste našli to, co hledáte. A já to nakonec našel!

 

4.2 LS in front of tent

Je pravdou, že jsem to sice objevil už před nějakou dobou, ale tenkrát jsem ještě při mém vytížení na něco podobného neměl a ani nemohl mít čas a sebemenší pomyšlení. Dnes už jsou ale věci jinak a ten prostor, čas a chuť je, a tak jsme se rozhodli, že se pokusíme náš web obohatit o nabídku jedné úžasné věci, která nás nadchla naprosto všechny a to hned z několika důvodů, které se postupně pokusím vysvětlit níže. Tou věcí je filtr na vodu Lifestraw.

Podařilo se nám totiž stát jedním z opravdu mála autorizovaných prodejců výrobků LifeStraw®, a tak oba dva filtry na vodu, o kterých budu níže psát, najdete touto dobou již také u nás v našem mini e-shopu.

2.2 LS child drinking

Jedná se o osobní filtr na vodu LifeStraw® od švýcarské společnosti VESTERGAARD, která s jejími výrobky získala hned několik světových prestižních ocenění.

RLSHFeader Digest označil LifeStraw za nejlepší evropský vynález roku 2008, časopis TIME za nejlepší vynález roku 2005, stanice CNN zařadila LifeStraw mezi 10 nejlepších nápadů, které mění svět a další…

Mě osobně nadchlo, že tyto filtry ke svému provozu nepotřebují jak žádnou elektřinu, tak především žádnou chemii, která, co si budeme nalhávat, dělala upravenou vodu ve většině případů extrémně nechutnou až odporně hnusnou. O tom, co člověk vpravoval do těla, když už něco takového použil, raději ani nepřemýšlet, tfuj! Další, co mě překvapilo, bylo jejich snadné použití, rozumná váha a velikost a překvapivě i cena!

VF_Colorado014
LifeStraw Go
Filtr na vodu Lifestraw Go
Filtr na vodu Lifestraw Go

Filtry na vodu LifeStraw® přefiltrují minimálně 1 000 l vody bez použití uhlíku, chloru nebo jiných chemických látek a odstraňují prakticky 99,9999 % bakterií a parazitických prvoků, které mohou znečistit vodu, a snižují zákal tím, že filtrují částice větší než 0,2 mikronu, takže je možné se napít okamžitě z jakéhokoliv otevřeného vodního zdroje.

Koupit


Příběh LifeStraw

LifeStraw® vznikl jako prostředek ochrany lidského zdraví v oblastech postižených přírodními katastrofami, jako například velké zemětřesení na Haiti nebo záplavy v Pákistánu. LifeStraw® také dlouhodobě pomáhá chránit zdraví dětí a dospělých v oblastech s velmi nekvalitní vodou. Společnost Vestergaard dodala velké množství tohoto produktu vládám, různým pomocným a výzkumným skupinám a neziskovým organizacím, které se usilovně snaží zmírnit utrpení lidí v různých částech světa. LifeStraw® pomáhá chránit životy a díky tomu zapadá do strategie a cílů OSN.

6.3 Africa LS group

 

LifeStraw® filtruje vodu rychle a snadno. Produkt nevyžaduje žádné baterie nebo náhradní díly a filtruje minimálně 1 000 litrů vody po dobu jeho životnosti. LifeStraw® může být použit pro pití přímo z otevřeného vodního toku, stejně jako z rybníka, jezera nebo řeky a také z láhve nebo sklenice. Díky své nízké hmotnosti a úzkému tělu se ideálně hodí na pěší turistiku, cestování, kempování a to zejména v oblastech, kde mohou být vodní zdroje kontaminovány a obsahovat zvýšené množství bakterií a parazitů.

LifeStraw® využívá pokročilou technologii mikrofiltrační membrány, která odstraní až 99.9999 % bakterií (např. Escherichia coli, Vibrio cholerae, Salmonella typhi) a 99,9 % z cyst prvoků (např. Cryptosporidium parvum, Giardia lamblia), které se běžně vyskytují ve vodě a způsobují různá onemocnění. LifeStraw® tak výrazně snižuje riziko nákazy a propuknutí nemocí jako např. tyfus, úplavice nebo průjem.

Technologie

U produktu LifeStraw® je použita speciální technologie mikrofiltrační membrány. Vnitřní část produktu LifeStraw® se skládá z velkého množství dutých vláken. Každé vlákno má póry o velikosti 0,2 mikronů, což je přibližně pětsetkrát menší než průměr lidského vlasu! Tento čistě fyzikální způsob filtrace neobsahuje žádné chemické látky, jód nebo uhlík. 

Technologie filtrace LifeStraw® byla nezávisle testována a certifikována pro splnění směrnice EU 10/2011 a směrnice EU 1935/2004 a regulační normy ve Spojený státech EPA 1987 – protokol pro mikrobiologické čištění vody.

A teď to nejlepší na závěr!

Každý zákazník, který si zakoupí filtr na vodu LifeStraw od společnosti Vestergaard, poskytne jednomu školákovi v Africe čistou pitnou vodu na celý školní rok!Cause Campaign Image

 

Jak to celé funguje? Vysvětlení společnosti Vestergaard:

Lifestraw_Kenya58Když si koupíte jakýkoliv typ LifeStraw® filtru, použijeme část finančních prostředků pro distribuci filtru vody LifeStraw® Community do škol v Africe. LifeStraw® Community je speciálně navržen s důrazem na to, aby poskytoval čistou a bezpečnou vodu pro školní děti tím, že odstraní vodou ředitelné patogeny a nečistoty, které se obvykle vyskytují ve vodních zdrojích.

V roce 2013 and 2014 distribuujeme filtry LifeStraw® Community do škol v Keni, která je jednou z 10 zemí světa s nejpočetnější populací lidí bez přístupu k bezpečné a čisté vodě. Tuto oblast jsme si vybrali pro náš program jako první, protože v Keni má přístup k čisté a bezpečné vodě do vzdálenosti 200 m od školy pouze 37 % místních škol.

Lifestraw_Kenya29Máme přes 50 zaměstnanců na plný úvazek, kteří sídlí v západní provincii Keni a starají se o program. V roce 2013 a 2014 vaše nákupy filtrů LifeStraw® přímo pomáhají školám v Bungoma County, venkovské oblasti v západní provincii. Rozsáhlá distribuce začala v březnu 2014 a po celou dobu jeho průběhu se jej budeme snažit zachytit používáním mobilních monitorovacích systémů, které budou nahrány do veřejné databáze GIS, aby ji šlo snadno vidět a sledovat i ze strany veřejnosti.

Pokud vás filtry na vodu Lifestraw zaujaly tak jako nás, můžete si je zakoupit v našem e-shopu a podpořit tak jak děti v Africe nezávadnou pitnou vodou, tak provoz našeho webu, který taky něco stojí. Děkujeme!

Koupit

 

8 komentářů u „Už se nemusíte bát špinavé vody. Napít se můžete kdekoliv!“

 1. Ahoj z Laosu :-)
  Lifestraw jsem si od vás koupil tuším jako jeden z prvních a i když ho nakonec na cestách využívám o něco méně, než jsem původně čekal, vřele ho doporučuji. Je to vynikající vynález a vychytávka pro dobrodruhy. Nejvíce pomůže při delším treku někde na zapadlém venkově, nemusím díky němu tahat zbytečně hodně vody a jak moc dobře víme, každé kilo v batohu se kurňa počítá :-)
  Pil jsem s ním i z asijského potoka a úplně v pohodě.

 2. Ahoj Matouši, tak to je super, moc zdravíme do Laosu a díky za komentář a zpětnou vazbu, která je pro nás moc důležitá! :-) Moc rádi slyšíme, že Ti LifeStraw usnadňuje život na cestách, protože právě přesně proto jej nabízíme a proto děláme tento web! Díky za komentář a pošli nám buď přes FB a nebo mailem nějaké fotky, když budeš mít příležitost, nebo jestli chceš, napiš z Tvé cesty nějaký článek, to by bylo úplně super! :-) Měj se krásně a opatrně na Laosanky, jsou nádherné, což? ;-)

 3. Dobrý den, mám zájem o filtr Lifestraw, připadá mi velmi smysluplný včetně související pomoci, ale nedaří se mi dostat do e-shopu. Vidím, že je Vaše nabídka 9 let stará, je stále platná?
  Díky V. Chloubová

  1. Dobrý den, omlouváme se za pozdní reakci. E-shop jsme zrušili, protože s tím bylo hodně starostí a nic extra to nepřinášelo. Pak tyto filtry navíc začala prodávat Alza, Mall a já nevím kdo, tak to nějak ztratilo smysl se s tím trápit… zkuste se mrknout někde tam, filtry LifeStraw můžu jedině doporučit.

Komentáře