Karpathos, Řecko

Proč se loučit s létem, když za ním můžete vycestovat!

Ať už tomu chcete věřit nebo ne, podzim už je v plném proudu. Stačí se podívat kolem sebe, když jedete do práce, každý má bundu nebo kabát a nejlíp ještě šátek kolem krku. Člověk si v takovou chvíli jen posteskne a vzpomíná, jak to bylo super na poslední dovolené u moře, kde bylo teplo a sluníčko a klid, žádný stres a protivní lidé v MHD.

A nejhorší na tom je, že na těch krásných ostrovech ve Středomoří to léto pořád ještě mají. A z toho všeho vyvstává krásná představa o večerním balení kufru a ranním odletu za létem. Co na to říct? Vy vyberte plavky a my vám pomůžeme s programem!

Kefalonie, Řecko
Kefalonie, Řecko

Zabalte si brýle a šnorchl a objevujte mořský svět!

Středomoří sice není na podmořský život tolik bohaté jako např. Rudé moře, má ale stále co nabídnout. Zpestřete si svůj den na pláži a zkuste najít nějaký ten suvenýr zdarma. Samozřejmě platí, že je zakázáno ničit podmořský život, ale pokud najdete opuštěnou lasturu, škebli či nějaký ten barevný kamínek, není problém zabalit si je s sebou domů. V láhvi na troše písku pak vytvoří krásnou dekoraci a vzpomínku na prima dovolenou. Navíc na některých ostrovech budete moct při hledání zahlédnout nejen hejna malých rybiček, ale i želvy, které se u některých ostrovů, např. u Zakynthosu, vyskytují.

Zakyntos, Řecko
Zakynthos, Řecko

Přibalte si pevnou obuv a vyrazte na výlet!

Přestože se krajina jednotlivých ostrovů Řecka může lišit, hornatý terén ji většinou spojuje. Svůj ostrov tak můžete poznávat nejen z pláží, ale i z pěšinek na útesech či kopcích, které vás budou obklopovat. Nikdy proto nezaškodí zjistit si něco víc o ostrovu, kam vyrážíte.

Karpathos, Řecko
Karpathos, Řecko

Naplánujte si jednu pěknou procházku u vašeho letoviska při západu slunce, nebo si v místní půjčovně vyberte auto a projeďte celý ostrov. Některé jsou dokonce tak malé, že je projedete za necelý den. Také si můžete zakoupit organizovaný výlet a navštívit nejen nejvyšší hory, ale i soutěsky. Ceny výletů většinou odpovídají jejich organizační náročnosti, nemusíte se tak bát, že byste platili nepřiměřené částky.

Karpathos, Řecko
Karpathos, Řecko

Poznávejte historii

Není žádným tajemstvím, že Řecko je jednou z nejstarších civilizací a řada řeckých ostrovů byla osídlená společenstvími dávno před zbytkem Evropy. Na řadě ostrovů jsou tak stále aktivní veřejně otevřené vykopávky, zříceniny starých paláců a pevností, které můžete navštívit a v přilehlých obchůdcích nakupovat autentické repliky nalezených předmětů. Některé jsou dostupné zcela zdarma, jinde je potřeba zaplatit vstup, opět je možné poohlédnout se po nabídce organizovaných výletů.

Korfu, Řecko
Korfu, Řecko

Navštivte řecký večer!

Pokud budete do Řecka cestovat poprvé, nebo jste jen řecký večer ještě nezažili, je to něco, do čeho se vyplatí investovat. Jak takový večer vypadá? Běžně se zde podávají typická řecká jídla, jako jsou tzatziky, souvlaki nebo moussaka, celý večer pak provází tradiční řecká hudba a řečtí tanečníci v tradičních kostýmech, ke kterým se můžete přidat a tance se naučit, nebo pokud to není nic pro vás, stačí se jen dívat se sklenkou studené retziny, tradičního řeckého vína. Přestože někomu stačí tento zážitek pouze jednou, jsou tací, kteří si ho užívají každou svou návštěvu, a je to akce, která běžně patří k repertoáru valné většiny cestovních kanceláří, našich i těch lokálních.

Samos, Řecko
Samos, Řecko

Seznamte se s řeckým životem!

Přestože vám řecký večer může poodhalit trochu z řeckých tradic, nejvíce se dozvíte z návštěv tradičních vesnic, které jsou na každém ostrově a k jejichž návštěvě stačí zapůjčit vůz nebo kolo, nebo se k nim vydat po svých, pokud jsou kousek. Vedle vesniček stojí za návštěvu také řecké kláštery Meteora, které jsou i v současnosti aktivní a v jejichž zahradách se můžete procházet. Výhodou návštěvy těchto odlehlejších vesniček je ten, že suvenýry, které se zde prodávají, bývají levnější než v přímořských letoviscích. Také si zde můžete zakoupit lokální produkty, jako jsou sušené bylinky, olivový olej nebo vynikající řecký med s pistáciovými oříšky.

Kréta, Řecko
Kréta, Řecko

Jak vidíte, v Řecku se nikdy nudit nebudete, zbývá tedy zabalit kufr a letět můžete třeba už zítra ráno!

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

Komentáře