pohled do dvora

Denní bar Dvůr, Břeclav

Když se setká dobrá myšlenka s odhodláním, občas z tohoto spojení vzejde něco příjemného. V tomto případě se to podařilo, konkrétně v denním baru Dvůr, který byste neměli při návštěvě Břeclavi minout.

Denní bar Dvůr jako čerstvý vánek

Jako břeclavského rodáka mě příjemně překvapilo otevření podniku Dvůr. Je to přesně ten typ baru, který v Břeclavi chyběl. Mezi tradičními místními kavárnami, jichž jsem býval častým návštěvníkem, se Dvůr vymyká místním zvyklostem. Je z něj cítit mladý duch a hlavně touha objevovat. Svým charakterem se rozhodně nejedná o typický maloměstský podnik.

Grilování klobás od lokálních dodavatelů ve Dvoře
Grilování klobás od lokálních dodavatelů ve Dvoře

Něco navíc

Dvůr se snaží lákat návštěvníky různými akcemi, nikoliv však zvýhodněným panákem za pár kaček, jak je často zvykem. Grilování hotdogů, hamburgerů nebo skvělých klobás z lokální produkce není ničím výjimečným. Když k tomu přidáte příjemné prostředí venkovních prostor, tedy dvora, večerní posezení se tak stává hezkou tečkou za nejedním dnem.

Odolat je těžké, Denní bar Dvůr, Břeclav
Odolat je těžké – denní bar Dvůr, Břeclav

Skvělé pochutiny ve formě nakládaného hermelínu nebo výborných dortíků, které si ve Dvoře vyrábí, už jsou třešinkou na pomyslném dortu zdejší nabídky.

Interiér a exteriér

Vnitřní prostory jsou vpravdě minimalistické, při vstupu zaujme světelná stěna, na konci se otevírá prosklená stěna, nabízející vhled do dvora, který dal baru jméno. Dvůr samotný je plný zeleně a hosta obklopí uklidňující atmosférou.

Interiér Denního baru Dvůr je minimalistický
Interiér denního baru Dvůr je minimalistický.

Pro mě osobně je denní bar Dvůr místem, kam se vždy rád vrátím, nejlépe ve chvíli, kdy bude pan majitel osobně grilovat skvělé klobásy (nebo jinou dobrotu), abych pak mohl skvělé sousto zapít pivem z břeclavského pivovaru, nebo nějakým speciálem, jejichž nabídka se ve Dvoře dynamicky mění.

Pokud se vám náš článek líbil, nejlépe nás odměníte jeho lajkováním a sdílením s vašimi přáteli nebo lajknutím naší stránky ŽivotNaCestách.cz na Facebooku. Děkujeme!

3 komentáře u „Denní bar Dvůr, Břeclav“

    1. Jak už napsal Viktor – není vůbec zač. Píšeme rádi o místech, která rádi doporučíme i ostatním lidem, protože to prostě stojí za to vidět, zažít, navštívit nebo ochutnat. A Dvůr takovým místem bezesporu je, takže si to právem zasloužil! ;-)

Komentáře