Divadlo Karla Pippicha, Chrudim

Divadlo Karla Pippicha, Chrudim

V Chrudimi najdeme nejen stovky let staré domy, ale i novější zajímavou architekturu. Jednou z takových staveb je i Divadlo Karla Pippicha.

Pohled na divadlo od řeky Chrudimky
Pohled na divadlo od řeky Chrudimky

Karel Pippich byl významnou chrudimskou osobností 19. století – byl právníkem, politikem, funkcionářem v Sokolu, organizátorem hudebních a divadelních představení či autorem básní a divadelních her. Když se pak 18. února 1934 v Chrudimi slavnostně otevíralo divadlo, neslo právě jeho jméno: Divadlo Karla Pippicha.

Průčelí Divadla Karla Pippicha, Chrudim
Průčelí Divadla Karla Pippicha, Chrudim

 

Křišťálová lupa - nominační tlačítko 200x200

Líbí se vám náš web? Uděláte nám velkou radost, když nás budete nominovat v kategorii „zájmové weby“ v naší nejznámější anketě Křišťálová Lupa, která oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého internetu! Vás to nic nestojí, zabere vám to skutečně jen pár vteřin a nás to opravdu velice potěší, děkujeme! Kliknutím na logo soutěže vlevo se vám otevře rovnou stránka, kde stačí zadat adresu našeho webu (www.zivotnacestach.cz) a Váš e-mail a vyplněný formulář odeslat. Ano, tak snadné to je! ;-)

Budova je postavena ve stylu tzv. civilního konstruktivismu. V divadle probíhají samozřejmě divadelní představení, zároveň je zde i výstavní síň. V rámci přehlídky Loutkářská Chrudim je pak divadlo jakýmsi centrem celé akce. Představení se konají nejen v divadle samotném, ale i ve stanu v prostorách za divadlem.

Divadlo Karla Pippicha v době konání Loutkářské Chrudimi
Divadlo Karla Pippicha v době konání Loutkářské Chrudimi

 

 

 

 

 

 

 

 

Za řekou Chrudimkou vidíme budovu divadla a zázemí přehlídky Loutkářská Chrudim
Za řekou Chrudimkou vidíme budovu divadla a zázemí přehlídky Loutkářská Chrudim.

 

 

 

 

 

 

V lokalitě u divadla si můžeme všimnout ještě jedné zajímavosti – velmi hezky upraveného vodního toku, který působí příjemně na oko a na duši. Město Chrudim nechalo postupně po roce 1997 rozsáhle revitalizovat tok městského náhonu.

Vznikly tak působivé meandry, příjemná zákoutí, to vše pak doplnily lávky, říční balvany a štěrk či různé dřevěné prvky (i volně položené klády pokácených stromů působí velmi přirozeně a zajímavě prostor doplňují). Kolem náhonu pak vznikla zároveň naučná stezka s devíti zastaveními a na trase najdeme zajímavé stavby jako např. bývalé vodní mlýny či novogotickou stavbu vodárny.

Revitalizovaný vodní náhon v prostoru za Divadlem Karla Pippicha, Chrudim
Revitalizovaný vodní náhon v prostoru za Divadlem Karla Pippicha, Chrudim
Bývalý koželužský mlýn najdeme nedaleko divadla.
Bývalý koželužský mlýn najdeme nedaleko divadla.

Další zajímavosti z Chrudimi a blízkého okolí naleznete na našem webu v sekci Pardubický kraj.

[wpgmappity id=“100″]

 

Pokud se vám náš článek líbil, nejlépe nás odměníte jeho lajkováním a sdílením s vašimi přáteli nebo lajknutím naší stránky ŽivotNaCestách.cz na Facebooku. Děkujeme!

1 komentář u „Divadlo Karla Pippicha, Chrudim“

Komentáře