Turecko - horkovzdušné balony vznášející se nad obzorem Kappadokie

Nejzajímavější místa Turecka

Turecko – to je nádherná země, ležící na dvou kontinentech, kde zaručeně pocítíte typickou orientální atmosféru. Rok co rok láká stále více turistů z různých koutů světa a není divu. Nabízí toho spoustu. Pomineme-li dlouhé pobřeží Středozemního moře, kam si jezdí odpočinout hlavně rodiny s dětmi a ti méně nároční cestovatelé, zbyde nám k navštívení ještě spousta atraktivních lokalit. Tady jsou ty nejzajímavější, které můžete při dovolené v Turecku navštívit.

Asi nejkrásnějším místem, které můžete navštívit, je Kappadokie. Krajina, ve které si budete připadat doslova jako v pohádce. Kamenné útvary všech možných tvarů vznikaly po dlouhá staletí díky působení přírodních vlivů.

Kappadokie - zřejmě nejrkásnější místo Turecka
Kappadokie – zřejmě nejkrásnější místo Turecka

Kromě toho tu najdeme i skalní města a kostely, které vyhloubili místní obyvatelé a raní křesťané hledající úkryt. Pokud chcete svůj zážitek z Kappadokie ještě vylepšit, doporučujeme vám připlatit si i let balónem.

Turecko - horkovzdušné balony vznášející se nad obzorem Kappadokie
Turecko – horkovzdušné balony vznášející se nad obzorem Kappadokie

Dalším přírodním pokladem Turecka je Pamukkale, v překladu bavlněný hrad, zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO.

TURECKO - slavné modré jezírka a terasy v Pamukkale
Turecko – slavná modrá jezírka a terasy v Pamukkale

Tato sněhově bílá soustava kaskád, jezírek a teras byla v průběhu tisíců let vytvořena díky minerálním pramenům, které dodnes stékají po skále a zanechávají za sebou usazeniny – travertin. Kromě toho se zde nachází pozůstatky lázeňského města Hierapolis, vystavěného v dobách antiky právě kvůli místním horkým pramenům.

Turecko, Pamukkale
Turecko, Pamukkale

Za návštěvu zcela jistě stojí i nejlépe zachovalé antické město v Turecku – Efes. Jeho pýchou v dobách největší slávy byl obrovský Artemidin chrám, jeden z původních sedmi divů světa, ze kterého se ale dochoval pouze jeden sloup. Nejobdivovanější stavbou je tak krásná Celsova knihovna, zdobená sochami a sloupy. Všechna tato místa můžete navštívit jednoduše v rámci poznávacích zájezdů.

BS_EFES_Roman-theater-in-legendary-Ephesus

 

Tip na závěr: Během cesty nezapomeňte ochutnat místní vyhlášenou kuchyni. Oproti naší je určitě zdravější a rozmanitější. Využívá hodně zeleniny, kvalitní olivový olej a spoustu koření.

BS_turkish-food-01

Právě to může být skvělým suvenýrem z vašich cest. Prodávají ho téměř všude a navíc ve velkých, třeba půlkilových, baleních. Tradičními jídly jsou kebab, kefte, pilav nebo sušené vinné listy plněné masem a rýží.

BS_turkish-food-02

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

2 komentáře u „Nejzajímavější místa Turecka“

Komentáře