Výhled po pár set metrech výšlapu směrem k parkovišti. Triglavský národní park, Slovinsko

Občina Bovec, Triglavský národní park, Slovinsko

Občina Bovec v Triglavském národním parku ve Slovinsku je vzdálená necelých 60 km od rakouského Villachu a stala se naší první zástavkou při cestě, kterou jsme nakonec pojmenovali jednoduše a výstižně – Balkán 2014. Samozřejmě pomineme-li nutné zastávky cestou a spaní na dálničním odpočívadle v Rakousku.

Už samotná cesta autem nahoru je vskutku zajímavým zážitkem, a než se dostanete na místo na úvodní fotce, procvičíte si moc hezky točení volantem a rozproudíte hezky krev v rukou, protože je to opravdu jedna serpentýnka za druhou. Pokud se vám dělá v autě špatně, Kinedril a jemu podobné přípravky si dejte určitě už někde kus před Villachem. :-)

Takovouto cestou se dostanete až nahoru do průrvy, která je vidět přibližne v polovině obrázku.
Takovouto cestou se dostanete až nahoru do průrvy, která je vidět přibližně v polovině obrázku.

Mapa:

[wpgmappity id=“104″]

 

Po příjezdu zaplatíte parkovné na celý den, ale nejednalo se o žádnou závratnou sumu, mám pocit, že to byly 2 eura. Od auta se pak můžete vydat rovnou na několik cest.

Triglavský národní park, Slovinsko
Triglavský národní park, Slovinsko

Cesta je plná ostrých kamenů a štěrku, takže i na kratší procházky se trekové boty celkem hodí. Osobně jsem to odešel v nízkých trekovkách od Salomonu, které nejdou moc utáhnout, a i když nahoru se to celkem dalo, dolů bych měl raději klasické trekové boty.

Výhled po pár set metrech výšlapu zpět směrem k parkovišti. Triglavský národní park, Slovinsko
Výhled po pár set metrech výšlapu zpět směrem k parkovišti – Triglavský národní park, Slovinsko

Občina Bovec je jistě jednou z mnoha skvělých strategických základen pro návštěvu Triglavského národního parku. U parkoviště jsou toalety, naproti parkovišti lavičky a stoly, kde si můžete připravit svačinku nebo oběd, o kus dál je i restaurace.

Výhled jen o pár metrů dál. Triglavský národní park, Slovinsko
Výhled jen o pár metrů dál – Triglavský národní park, Slovinsko

 

Křišťálová lupa - nominační tlačítko 200x200

Líbí se vám náš web? Uděláte nám velkou radost, když nás budete nominovat v kategorii „zájmové weby“ v naší nejznámější anketě Křišťálová Lupa, která oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého internetu! Vás to nic nestojí, zabere vám to skutečně jen pár vteřin a nás to opravdu velice potěší, děkujeme! Kliknutím na logo soutěže vlevo se vám otevře rovnou stránka, kde stačí zadat adresu našeho webu (www.zivotnacestach.cz) a váš e-mail a vyplněný formulář odeslat. Ano, tak snadné to je! ;-)

Triglavský národní park, Slovinsko
Triglavský národní park, Slovinsko

Pokud se vám náš článek líbil, nejlépe nás odměníte jeho lajkováním a sdílením s vašimi přáteli nebo lajknutím naší stránky ŽivotNaCestách.cz na Facebooku. Děkujeme!

1 komentář u „Občina Bovec, Triglavský národní park, Slovinsko“

Komentáře