Sam's River Rafthouse, Kanchanaburi, Thajsko

Sam’s River Rafthouse, Kanchanaburi, Thajsko

Pokud zamíříte do Thajska a rozhodnete se vydat i trošku na sever od Bangkoku a vidět na vlastní oči např. slavný most přes řeku Kwai nebo samotnou řeku Kwai, případně nedaleký krásný národní park Erawan, bude pro vás nejspíše výchozím místem samotné město Kanchanaburi.

Jestli máte rádi stylové věci, které k danému místu patří, pak rozhodně doporučuji, abyste si alespoň na pár nocí vyzkoušeli ubytování v opravdu stylových plovoucích domech na vorech, které plavou přímo na řece Kwai. Osobně bych ale z vlastní zkušenosti radil nezůstávat déle jak 3 noci. Já spal v plovoucím domě 5 nocí a poslední den už měl opravdu solidní mořskou nemoc. Každopádně zážitek je to opravdu úžasný a můžu to rozhodně jen doporučit!

Pohled z jednoho domku na druhý - Sam's River Rafthouse, Kanchanaburi, Thajsko
Pohled z jednoho domku na druhý – Sam’s River Rafthouse, Kanchanaburi, Thajsko

Sam’s River Rafthouse jsou dva plovoucí zelené domky na řece Kwai, nedaleko od velmi známého hřbitova Don Rak, který je kousek od železniční stanice a je zde pohřebno 6 982 zajatců, kteří zemřeli při stavbě Železnice smrti. Takže má celkem dobrou polohu, je hned kousek za městem, tím pádem v klidu, a dojít se dá všude klidně i pěšky. Navíc hned kousek je i půjčovna skútrů, pokud by člověk chtěl mít nějaké přibližovadlo. V Kanchanaburi, které je celkem hodně táhlé, se podle mě skútr rozhodně hodí.

Po levé straně jde vidět dva plovoucí domky Sam's River Rafthouse, Kanchanaburi, Thajsko
Po levé straně jsou vidět dva plovoucí domky. – Sam’s River Rafthouse, Kanchanaburi, Thajsko

Když jsem pátral po ubytování v Kanchanaburi, jediným kritériem bylo, aby to byl plovoucí dům na řece Kwai, takže jsem to nějak zvlášť neřešil a vzal první nejlevnější variantu. Ubytování v Sam’s River Rafthouse má několik různých pokojů s různou úrovní vybavení podle toho, kolik si zaplatíte.

Zařízení nejlevnějšího pokoje v Sam's River Rafthouse, Kanchanaburi, Thajsko
Zařízení nejlevnějšího pokoje v Sam’s River Rafthouse, Kanchanaburi, Thajsko

Já nechtěl žádný luxus ani klimatizaci, a tak jsem měl nejspíš ten nejobyčejnější pokoj, jaký bylo možné pořídit, ale byl opravdu kouzelný a moc jsem si spaní na vodě užíval. Tedy první 4 noci. Ta pátá byla tak akorát na hraně. Šestou už bych šel asi radši spát nahoru na dřevěnou lavici na břeh.

Záchod a koupelna v Sam's River Rafthouse, Kanchanaburi, Thajsko
Záchod a koupelna v Sam’s River Rafthouse, Kanchanaburi, Thajsko

Myslím si, že za cenu, kterou jsem zaplatil v Sam’s River Rafthouse, jsem rozhodně dostal vše, co jsem potřeboval, a bydlení bylo skvělé a můžu jej rozhodně doporučit, pokud samozřejmě nehledáte žádný luxus a máte v plánu vaši cestu trávit víc opravdu na cestách než na hotelu nebo ubytovacím zařízení a na hostel se půjdete jen vyspat a mnohdy ani to ne. ;-)

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

5 komentářů u „Sam’s River Rafthouse, Kanchanaburi, Thajsko“

Komentáře