Jolly Frog Backpeckers and Restaurant, Kanchanaburi, Thajsko

Jolly Frog Backpackers and Restaurant, Kanchanaburi, Thajsko

V našem seriálu o zajímavých místech z mé nedávné cesty po Thajsku se postupně snažím shrnout a zmapovat krásná a zajímavá místa, které bych vám, čtenářům webu ŽivotNaCestách.cz, rád doporučil anebo aspoň trošku ukázal a představil.

Dalším z takových míst je zcela bezesporu Jolly Frog Backpackers and Restaurant v Kanchanaburi. Toto místo je evidentně hodně známé mezi horolezci a batůžkáři. Nevím jakým nedopatřením, ale až po návratu jsem zjistil, že jsem se tady nikdy neobjevil s foťákem, a tak mám odsud fotky bohužel jen z mobilu, čímž bych se rád předem omluvil za jejich horší kvalitu. K dokreslení situace snad ale budou stačit a bylo by škoda, kdyby se tady na webu Jolly Frog neobjevil jen kvůli špatné kvalitě fotek.

Jolly Frog Backpeckers and Restaurant, Kanchanaburi, Thajsko
Jolly Frog Backpeckers and Restaurant, Kanchanaburi, Thajsko
Jolly Frog - jídelní lístek, Kanchanaburi, Thajsko
Jolly Frog – vskutku originální grafika na jídelním lístku… :-) Kanchanaburi, Thajsko

O Jolly Frog jsem až do mého příjezdu nikde nezaznamenal ani zmínku, ale je pravda, že jsem po ubytování v Kanchanaburi až tak moc nepátral. Měl jsem v tom totiž od samého začátku jasno – musím bydlet stylově v tradičních plovoucích domech na řece Kwai, jako je např. Sam’s River Raft House. Na Jolly Frog mě tak upozornila až Lenka, která o něm věděla předem už z nějaké horolezecké diskuze na netu.

Až se do Kanchanaburi zase někdy vrátím, dám si rád 2 – 3 noci v plovoucím domě (více ale kvůli mořské nemoci ne) a pak se určitě přesunu právě do Jolly Frog. Kromě toho, že tady dobře vaří, jsem sem chodil rád i jen tak chvilku posedět na pivko. Jolly Frog kromě restaurace nabízí také stylové ubytování v domech ve velké zahradě, kde je uprostřed velké posezení, houpací sítě a taky je odsud hezký přístup k řece.

Zahrada v Jolly Frog, Kanchanaburi, Thajsko
Zahrada v Jolly Frog, Kanchanaburi, Thajsko

Na jednom pokoji jsem se byl podívat a za ty peníze si myslím, že je to víc než dobré a naprosto dostačující. Skromné, ale moc hezké ubytování a hlavně na moc pěkném místě, které je plné pohodových lidí a cestovatelů z celého světa. A o to přece u cestování taky jde! A ruku na srdce – na cestách toho člověk většinou na tom pokoji ve finále stejně zase až tak moc nestráví…

Zahrada v Jolly Frog, Kanchanaburi, Thajsko
Zahrada v Jolly Frog, Kanchanaburi, Thajsko

Jolly Frog jsem si oblíbil docela rychle. Je v Kanchanaburi na dobrém místě a přitom je přece jen kousek zastrčené dál od hlavní ulice, takže i když vlastně sedíte kousek od velice rušné ulice, tady je klid a mír. Samozřejmě mám na mysli klid a mír na místní poměry… Taková oáza klidu, kde se dá dobře a na restauraci i celkem levně najíst, skútr zaparkovat tak, že jej má člověk na očích, a ještě se tady dá příjemně posedět.

Místní Pad Thai bylo vynikající, pár dalších jídel, která jsem ochutnal, taky. Samozřejmě dobrotám z ulice a chlazenému Changu ze 7/11 za 50 bahtů se nic nevyrovná, ale pokud si chcete chvilku i sednout někde ke stolu a na chvilku vypnout, tak proč ne.

K pivu doporučuji vyzkoušet místní dobrotu – smažené kuřecí kůže (já vím, zní to děsivě, ale nebylo to vůbec špatné!), které se dají k pití pojídat jako například naše chipsy. Jen budou pravděpodobně o něco krapet víc nezdravější a mastnější, než naše různé pochoutky k pivu a vínu, za zkoušku ale rozhodně stojí! ;-)

Recepce v Jolly Frog Backpackers and Restaurant, Kanchanaburi, Thajsko
Recepce v Jolly Frog Backpackers and Restaurant, Kanchanaburi, Thajsko

Jolly Frog Backpackers and Restaurant najdete na této adrese:

  • 28 soi China | Mae Nam Khwae,Kanchanaburi 71000, Thailand

Odbočka do této uličky je celkem snadno přehlédnutelná a je přesně uprostřed mezi ulicemi China road a Brunai road.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

 

 

3 komentáře u „Jolly Frog Backpackers and Restaurant, Kanchanaburi, Thajsko“

  1. V Thajsku jsem byla několikrát a nejde jinak, než doporučit. Čím dříve, tím lépe, protože se tato destinace stává oblíbenou mnohým turistům a tradiční kultura je na ústupu.

    1. Souhlasím! Ještě pořád je tam jistě spousta míst, kde tradiční kultura přetrvává dál a dlouho bude, protože nejsou tak atraktivní pro turisty, ale v oblíbených destinacích už je celkem problém, objevit takové to pravé, nefalšované Thajsko, to je pravda…

  2. Celkom zaujímavá destinácia, jedneho dňa by som tam určite chcela vycestovať Ale neviem či si tam človek dokáže zvyknúť na celkom inú mentalitu.

Komentáře