Sport Life Brno 2014 - promítání

Z Brna až na konec světa – cestovatelské besedy a filmy na Sport Life 2014

Podzim už je tady se všemi svými klady i zápory. Pokud se už navíc pomalu smiřujete s brzkým příchodem zimy a s tím, že musíte toto období nějak překlenout a zdárně vytrvat do doby, než někam opět vycestujete, pak tu máme tip, jak během jediného víkendu poznat několik zemí.

ZNC_LifeStraw_Banner_300x451pxUž tento týden se v Brně uskuteční veletrh Sport Life (námi popisovaný doprovodný program se pak koná zejména o víkendu 8.- 9.11.). Byť k mé nelibosti bude tento veletrh už druhým rokem ochuzen o kdysi nedílnou cyklistickou součást – veletrh Bike Brno, nuda v Brně určitě hrozit nebude.

Současně s tímto veletrhem budou totiž probíhat hned 3 akce zahrnující cestovatelské filmy, besedy, přednášky či promítání:

1/ Festival outdoorových filmů

Referovali jsme nedávno zde. Stačí si najít v programu část zahrnující rozpis filmů pro Brno.

Podívat se prostřednictvím filmů můžete do Středomoří, Patagonie, na Aljašku či do Tater.

2/ Festival Kolem světa

Tady se ke shora uvedené nabídce filmů přidávají besedy, což už začíná hraničit s tím, že najednou i bez bikerského veletrhu můžete mít program v Brně velmi nabitý. Posuďte sami: Herec Jan Budař bude vyprávět o Tibetu a Nepálu. Rudolf Švaříček o jeho oblíbeném Bhútánu. Manželé Wolfovi zase o námi oblíbeném Novém Zélandu. Stačí si jen vybrat přednášku podle dne, kdy do Brna vyrazíte.

Kompletní program naleznete zde.

3/ Festival Cyklocestování 

Tady je zřejmým spojujícím činitelem kolo jako dopravní prostředek cestovatele. Hosté nás přeneseně svezou na kole do Zambie, Pamíru či Izraele. Jan Vlasák pak povypráví o dobrodružném vytrvalostním závodě Craft 1000 miles Adventure.

Kompletní program naleznete zde.

4/ Kašmír – cestovatelská přednáška s promítáním

A abychom měli nabídku brzkých brněnských cestovatelských promítání kompletní, připomenu jen, že hned den po Sport Life 2014, tedy v pondělí 10.11., bude v sále Břetislava Bakaly vyprávět Jiří Hošek o Kašmíru.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře