festival outdoorových filmů

Festival outdoorových filmů 2014

Rok se s rokem sešel a je tu již 12. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Ve 4 desítkách měst bude možné počínaje tímto týdnem zhlédnout mnoho zajímavých filmů v rámci této putovní soutěžní přehlídky.

Mezi filmy najdeme ty s horolezeckou tématikou, snímky z bikerského či lyžařského prostředí, podíváme se pod mořskou hladinu, do jeskyní, pralesa, na stolové hory či zhlédneme reportáže z některých extrémních závodů. Čeká nás toho však mnohem více.

Festival outdoorových filmů 2014 – co uvidíte

Jeden z filmů nás například zavede do velmi málo probádaných novozélandských jeskynních systémů (mimochodem články o Novém Zélandu naleznete tady) a pod zemský povrch nahlédneme i v krátkém filmu o znojemském podzemí (toto město jsme si představili v článku Znojmo – město na Dyji).

festival outdoorových filmů
Mezinárodní festival outdoorových filmů

Namátkou zmiňme, že v Praze festival proběhne od 20.11. do 6.12. na třech různých místech, v Brně od 8.11. do 9.11. (v Kongresovém centru na Výstavišti v termínu, kdy se zde současně koná veletrh Sport Life) či v Olomouci od 20.10. do 23.10. v kině Metropol.

Zde si prosím vyhledejte, co vás čeká ve vašem kině: program.

Oficiální web festivalu naleznete zde.

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

One thought on “Festival outdoorových filmů 2014”

Napsat komentář