Festival Kolem světa 2015

Cestovatelský festival Kolem světa 2015

Dny se krátí, počasí brzo možná přestane připomínat babí léto, tak proč občas nemít cestovatelský program “za zavřenými dveřmi”.

Na podzim budeme mít zase několik příležitostí navštívit cestovatelské besedy či podívat se na filmy se stejnou tématikou.

Jako první podzimní tip tu máme cestovatelský festival Kolem světa.

Festival Kolem světa
Festival Kolem světa

Tak jako loni, bude mít jeho brněnská část svou základnu na veletrhu Sport Life v termínu 7. – 8.11. 2015. Můžeme se těšit mimo jiné na povídání o Bhútánu, Islandu, Barmě či Ugandě a na setkání s takovými osobnostmi, jako jsou Ing. Pavel Pavel (povídání o Velikonočním ostrově), David Čálek (režisér filmu Cesta vzhůru o horolezci Radku Jarošovi) či cestovatel, spisovatel a účastník mnoha expedic Rudolf Švaříček.

Na konci listopadu pak bude možné navštívit festival Kolem světa 2015 v Praze. Ve dnech 28. – 29.11. 2015 jej přivítá Národní dům na Smíchově.

Podívejte se na celý program festivalu Kolem světa, případně jen program brněnské části.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

Napsat komentář