Festival Kolem světa v Olomouci

Cestovatelský festival Kolem světa 10.–11. února v Olomouci

Pokud budete mít v pátek či v sobotu volno, zajeďte si do Olomouce na výstaviště, kde se koná veletrh Tourism Expo 2017. V rámci tohoto veletrhu máte za cenu 70 Kč možnost navštívit také cestovatelský festival Kolem světa.

Cestovatelský festival Kolem světa
Cestovatelský festival Kolem světa

Festival Kolem světa je součástí doprovodného programu veletrhu, stejně tak jako např. promítání výborného dokumentu režiséra Petra Horkého Století Miroslava Zikmunda nebo přednáška Patrika Kotrby spojená s prodejem knihy a autogramiádou na téma Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela.

V rámci samotného festivalu se pak můžeme těšit mimo jiné na přednášky a promítání o Íránu, Vietnamu či Barmě. O cestě napříč jihoamerickým kontinentem nám povykládá Bob Stupka. Jaké to je projet Nový Zéland dodávkou, nám představí ředitel festivalu Karel Wolf. A chybět nebude ani další známý cestovatel Rudolf Švaříček, se kterým se podíváme nejen do jeho oblíbeného Bhútánu.

Zajímavé budou určitě také přednášky, jejichž názvy mnohé napoví: Expedice jako životní styl anebo S dronem na nejvyšší hory planety. Jako bonus zhlédneme ukázky indických, egyptských či perských tanců.

Konkrétní program je opravdu bohatý a jeho rozpis najdete na stránkách veletrhu Tourism Expo. Eventuálně můžete navštívit již zmíněné stránky festivalu Kolem světa.

Na olomoucké výstaviště Flora se dostanete jednoduše pěšky z centra města anebo tramvají č. 1, 4 a 6. Páteční i sobotní program pak budou probíhat v pavilonech A a E. Program festivalu začíná po oba dny již v 10 hodin.
My na festival Kolem světa můžeme vyrazit bohužel až v sobotu, tak nám prosím držte místo a klidně se zastavte na kus řeči. Budeme se těšit! ;-)

 

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

Napsat komentář