Podzimní ozvěny 2015 úvod

Cestovatelský a folkový festival Podzimní OZVĚNY 2015

Rok se sešel s rokem a máme tady další ročník cestovatelského a folkového festivalu Podzimní OZVĚNY. Letošní, již jedenáctý ročník, se bude konat ve dnech 13. – 15. 11. 2015 v kině Vesmír a DK K-Trio od 12 do 22 hodin, kde se můžete těšit na přednášky ze všech koutů planety, stereofotografické 3D projekce, výstavy i hudební vystoupení.

Pěšky, na kole, vlakem, na koni, s kytarou, autem, stopem a na lodi až za obzor. Tak zní podtitul cestovatelského a hudebního festivalu Podzimní OZVĚNY.

Program bude opravdu pestrý. Na festivalu vystoupí například Pavel Suchý s přednáškou Jawa kolem světa, kdy jako první Čech objel zeměkouli za 8 měsíců na motocyklu z roku 1978. Zajímavá bude přednáška Cesta kolem světa za 99 dní, projekce Jana Miklína o jihoamerických zemích a mnohé další.

Unikátní zážitkem pro všechny návštěvníky budou stereofotografické 3D projekce Matěje Boháče a Tomáše Louna z Ladakhu, Norska a Číny a nebude chybět ani vodácký blok věnovaný seakajakingu, jachtingu a splouvání divokých řek spolu s projekcí krátkých slideshow.

Jedinečná bude také projekce filmu Ganga Otakara Štěrby, legendy českého vodáctví, a přednáška Petra Kašpara o vodáckém prvosjezdu zdrojnice Gangy.

Cestovatelský program doprovodí koncert Jaroslava Samsona Lenka, zakladatele skupiny Hop trop, o jeho cestách za muzikou, vystoupení Mr. Stickmana na unikátní Chapmanův stick a vystoupení folkových a country skupin. V předsálí bude k vidění výstava velkoplošných fotografií Kamila Übelauera z Dolomit Z hora a Vinceho Staré trampské časy.

Cestovatelský a hudební festival OZVĚNY probíhá vždy na jaře a na podzim a spojuje projekci profesionálních i amatérských cestovatelských přednášek, filmů a diashow společně s hudebními vystoupeními převážně folk&country kapel. Festival pořádá občanské sdružení Folk v Ostravě. Podrobný program včetně rezervace vstupenek najdete na: http://www.ozvenyostrava.cz/ a nebo si jej můžete stáhnout rovnou tady z našeho webu.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře