Zámek Hradec nad Moravicí – věže Červeného zámku, Moravskoslezský kraj

Na jaře jsme se podívali na webu Život na cestách na pohádkový zámek do Hradce nad Moravicí. Nyní jsme se shodou okolností na tento zámek dostali znovu a kromě prohlídky doplňkového (v prvním článku popsaného jako tzv. druhého) okruhu jsme absolvovali rovněž návštěvu dvou věží Červeného zámku.

Tento krátký článek tedy berte prosím jako stručné doplnění jarního povídání o této krásné památce v Moravskoslezském kraji tak, abychom měli informace o tomto místě kompletní :-).

Račte vstoupit a navštívit zámecké věže a ochozy, Hradec nad Moravicí
Račte vstoupit a navštívit zámecké věže a ochozy – Hradec nad Moravicí

V rámci této prohlídky (bez průvodce) za 30,- Kč tedy navštívíte:

– strážní věž s branou, ochozem a rumpálem
– vyhlídkovou Hodinovou věž z roku 1880

Hodinová věž, Hradec nad Moravicí
Hodinová věž, Hradec nad Moravicí

Vyšlápnete si několik schodů, prohlédnete si zámek hezky shora, projdete se po ochozech a potkáte rytíře Hanuše :-). Zdarma si v rámci prohlídky můžete zapůjčit dalekohled nebo dobové kostýmy.

Rytíř Hanuš na Strážní věži
Rytíř Hanuš na Strážní věži

Ve Strážní věži si můžete v 1. podlaží prohlédnout funkční historický rumpál. V Hodinové věži pak rovněž funkční hodinový stroj.

Fotogalerie – věže Červeného zámku:

Pokud se vám náš článek líbil, nejlépe nás odměníte jeho lajkováním a sdílením s vašimi přáteli nebo lajknutím naší stránky ŽivotNaCestách.cz na Facebooku. Děkujeme!

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

One thought on “Zámek Hradec nad Moravicí – věže Červeného zámku, Moravskoslezský kraj”

Napsat komentář