Svachův Dvůr – golf, pivo a krásná příroda

Pokud hledáte místo, kde se dá zároveň sportovat, relaxovat, podnikat výlety do přírody a ještě se dobře najíst a napít, pak Village Golf hotel Svachův Dvůr je to pravé právě pro vás. Leží ve Svachově Lhotce, malé vesničce v jižních Čechách v malebném údolí horního toku Vltavy, a svou polohou 8 km od Českého Krumlova je ideálním místem pro výlety pěšky, na kole i po řece do okolního kraje i samotného města.

[wpgmappity id=“116″]

 

Jak napovídá název, u hotelu je vybudováno mírně zvlněné golfové hřiště, ze kterého mají hráči nádherné výhledy do údolí, luk a na nejvyšší vrchol Blanského lesa Kleť. Samotný hotel postavený v selském stylu příjemně zapadá do okolní krajiny. Nabízí velkou kapacitu ubytování, restauraci s vlastní udírnou a ve večerních hodinách dokonce bezplatný odvoz do Českého Krumlova.

Golfové hřiště, Svachův Dvůr

Největším lákadlem (alespoň pro mě) je bezesporu v nedávné době vybudovaný pivovar, který zásobuje restauraci škálou nefiltrovaných a nepasterizovaných piv. Kromě stálé nebídky ochutnáte vždy nějakou tu sezónní specialitu. Lze si udělat i malou exkurzi uvnitř pivovaru, kde vás personál zasvětí do tajů výroby tohoto lahodného moku. A aby ani kapka nepřišla nazmar, v areálu fungují i pivní lázně.

Pivo značky Glokner – pojmenované podle stylové zvoničky zdobící hotel – si návštěvníci mohou odvézt i natočené přímo z tanku.

Pivo jako zvon – Glokner, Svachův Dvůr

Více informací najdete na stránkách hotelu.

Seznámit se s místním sládkem a tajemstvím bylinkového piva můžete zde.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře