Golf Sperone, Korsika, Francie

Korsika

je malebný ostrov ve Středomoří, právem hojně navštěvovaný turisty, Čechy nevyjímaje. Návštěvníky Korsiky poznáte zcela jistě podle samolepky na vozidle…

samolepka
Byli jste na Korsice?

Jak na Korsiku

Díky vzdálenosti ostrova od Čech je rychlejší cesta letecká, nicméně není v našich krajích první volbou. Většina turistů se dopraví na Korsiku trajektem z Itálie nebo Francie. Palubní lístky je možné pohodlně pořídit přes internet, nejznámější je společnost Corsica Ferries. Vzhledem k popisované aktivitě je tento způsob dopravy výhodnější, přece jen golfový bag v kufru auta je lepší než v letadle.

Aktivity

Ostrov poskytuje příhodné klima pro provozování mnoha aktivit. Vyhledávané jsou horské túry, zejména trasa GR20 (Sentier de Grande Randonnée de la Corse), která vede v délce asi 200 km přes korsický národní park. Ač je vnitrozemí poměrně suché, osvěžení lze nalézt například ve známých Cascades Anglais.

Kdo neprahne po horské turistice, může strávit příjemný čas na četných korsických plážích, které, s výjimkou měsíců dovolených francouzských důchodců (červenec-srpen), nabízí dostatek soukromí. Západní pobřeží je výrazně divočejší než pobřeží východní.

Pokud chcete jen tak cestovat, nabízí Korsika řadu historicky cenných a zajímavých míst, stejně jako prostor pro adrenalinové aktivity – canyoning, ferraty, cyklistiku, golf…

P1000233

Golf

Golf, tedy procházku se sportovními prvky v kulturně upravené krajině, je na Korsice možné provozovat na nemnoha hřištích. Kromě několika šestijamkových hřišť naleznete devítijamková hřiště na východním pobřeží v klubu Bastia Golf Club – Borgo a na západním pobřeží v Golf du Reginu (Ile Rousse). Opravdový golfový klenot se však nachází na jihu ostrova v klubu Golf de Sperone (Bonifacio).

P1000197

Sperone

Golf je zejména sport, ač to mnoha lidem zní nepochopitelně. Existují však místa, která nabízejí takovou atmosféru, krásné prostředí a neuvěřitelnou polohu, že sport samotný je ve srovnání s tím druhořadý. A přesně takový dojem budete mít z tohoto hřiště. Není totiž navrženo pouze jako sportovní areál, nýbrž i jako formální park. Ať již s sebou budete mít hole golfové, nebo hůl vycházkovou, neexistuje více pohledů, které by byly tak uklidňující, jako je pohled na hřiště usazené na bílých útesech tyčících se nad smaragdovým mořem a souostrovím Lavezzi. A mnoho golfistů se mění v průběhu hry v turisty…

P1000220

Na mnoho turistů zde však nenarazíte, protože hřiště je relativně izolované a většině se nechce trmácet až sem. Když už se do Sperone vypravíte, vemte si kromě holí i plavky a užijte si komplexně všech možností, které nabízí.

Jamka číslo 12 až 16 tohoto hřiště jsou vedeny nad mořem na útesech a jsou přirovnávány k hřištím Pebble Beach a Cypress Point. A jamka 16 samotná je odborníky oceňována jako jedna z nejkrásnějších 5 jamek na evropských hřištích.

Jamka 16

Bílé útesy slouží jako předěl mezi mořem a fairwayí šestnácté jamky, která probíhá po jejich vrcholu. Odpal 530metrové jamky přes moře míří na úzký pás půdy hned za okrajem útesu, nicméně dopadová zóna je poměrně prostorná. Zahrajte 180 m dlouhý drive a máte vystaráno. Pokud zariskujete a hrajete i druhou ránu přes moře, dostanete se na green na tyto dvě rány. Chcete-li však hrát bezpečně, hrajte na střed fairwaye a jamku hrajte jako klasický pětipar.

P1000226

Přeji vám stejně vzrušující pocity na odpališti 16. jamky, jako zažívá každý golfista řešící otázku, jestli jeho drive je natolik bezpečný, aby spolu s racky přeletěl přes záliv a přistál na druhé straně zpět na hřišti…

Informace:

Odkaz na oficiální stránky Corsica Ferries

Odkaz na stránky klubu Golf de Sperone

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře