Jelen

Jak naplánovat výlet s dětmi a neutratit ani korunu? Vydejte se s nimi nakrmit zvířátka do Vysokého Chvojna.

Pokud jste už někdy plánovali výlet s dětmi, jistě to znáte. Všichni chceme pro naše prťousky jen to nejlepší. Někdy vymýšlíme co nejplnohodnotnější program, snažíme se vyplnit každou vteřinu dne novým zážitkem, utratíme majlant za vstupné a dítě potom večer prohlásí, že nejlepší z celého dne byla prolézačka před vaším domem. Dětská radost totiž často není přímo úměrná ceně, kterou jsme my za výlet zaplatili.

Výlet do parku můžete vylepšit poznáváním nových stromů.

Jste unaveni z ruchu města, chcete si odpočinout po náročném týdnu? Nechcete se ale celý víkend válet doma a rádi byste dopřáli svým dětem také nějaký zážitek? Vydejte se s nimi na výlet do přírody za zvířátky. Sbalte do batohu svačinu a pár mrkví či suché pečivo, oblečte tepláky, obujte polobotky a vzhůru za dobrodružstvím.

Mnohé stromy již hodně pamatují...
Mnohé stromy již hodně pamatují…

S rodinou rádi takto jezdíváme na výlet do arboreta ve Vysokém Chvojně, cca 20 km od Pardubic. Jedná se o téměř pětihektarový park plný domácích i cizokrajných stromů a keřů, kterých by tu mělo být přes 200 druhů.

Těžko říci, kdy je nejlepší park navštívit. Každé období má určitě něco do sebe. U mě rozhodně vede barevný podzim, ale toulat se mezi rozkvetlými keři na jaře má také něco do sebe.

Arboretum je plné romantických míst ;-)
Arboretum je plné zajímavých míst. Z výletu si tak můžete odvézt spoustu hezkých fotek.

Pod parkem najdete ZOO koutek s jeleny, muflony, daňky a dalšími lesními zvířaty. Zvláště děti budou mít radost z možnosti zvířata nakrmit. Je jen třeba dbát na to, aby krmivo bylo pro zvířata vhodné, tzn. tvrdé neplesnivé pečivo, jablíčko… Našim čtenářům ale toto jistě nemusíme zdůrazňovat.

No řekněte, kdo se může pochlubit tím, že krmil bílého jelena?
No řekněte, kdo se může pochlubit tím, že krmil bílého jelena?

Z Holic sem vede naučná stezka Viselce dlouhá necelých 7 km. Výlet můžete spojit s návštěvou Afrického muzea Dr. Emila Holuba, u kterého stezka začíná, s rezervací Buky u Vysokého Chvojna anebo s výstupem k hradu Kunětická hora.

Pro lepší výhled na zvířata v oboře můžete vylézt na dřevěnou rozhlednu.
Pro lepší výhled na zvířata v oboře můžete vylézt na dřevěnou rozhlednu.

Máte to na Chvojno daleko? Nevadí, určitě podobné hezké místo najdete i v blízkosti svého bydliště.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

2 komentáře u „Jak naplánovat výlet s dětmi a neutratit ani korunu? Vydejte se s nimi nakrmit zvířátka do Vysokého Chvojna.“

    1. Dobrý den, mám radost, že vám můj tip pomohl. Teď na jaře, po tak dlouhé zimě, jsou procházky obzvlášť příjemné!

Komentáře