Národní park Plitvická jezera

Přidejte se k nám na výlet na Balkán!

Minulý rok jsme pro vás vyrazili nafotit nějaké fotky a sepsat pár zajímavých informací na Plitvická jezera. A protože se nám tam moc líbilo a i výlet se celkově vydařil, rozhodli jsme se, že letos zase přes léto někam vyrazíme a přivezeme vám pár fotek krásné přírody a hlavně materiálů na další zajímavé články. Naše rozhodnutí nakonec padlo takové, že se vydáme dál na Balkán a zaměříme se opět na národní parky.

Vyrážet budu já (Kamil) s Jirkou, a to v termínu od 11. července (pátek – někdy navečer po práci) do 20. července (neděle – chtěli bychom přijet někdy ideálně po obědě zpět do ČR).

Budeme mít k dispozici pronajatou prostornou dodávku Fiat Ducato Maxi pro 9 lidí, ve které si s sebou povezeme i stany a bude tam jistě dost místa i pro další vybavení, jako např. pro mých cca 8 kg fotovýbavy, takže pokud se někdo bude chtít přidat, aby se patřičně vyřádil s foťákem, jistě bude taky příležitost. :-D

Dle situace a počasí budeme spát buď pod stanem, nebo pod širákem – zkrátka dle možností, ale žádné hotely a penziony nečekejte. Povezeme i vařič, takže si budeme vařit buď v kempech anebo v přírodě to, co si nakoupíme, případně ulovíme, pokud si něco neuloví nás. :-)))

V autě budeme mít 6 – 7 míst volných, takže pokud by se k nám někdo chtěl přidat a složit se s námi na naftu, půjčovné auta a mýtné, ozvěte se nám a můžete klidně vyrazit s námi, budeme rádi.

Jestliže se k nám chcete přidat, napište nám na e-mail balkan@zivotnacestach.cz nejpozději do 14.6. 2014.

Upozornění!

Nejsme žádná cestovní agentura ani cestovní kancelář a nejedná se o žádný komerční produkt, zájezd ani nic podobného! Lidé, kteří se k nám přidají, se s námi složí pouze na nutné výdaje za půjčení auta, naftu a mýtné. Jídlo i nocleh si každý řeší individuálně a nejsou zahrnuty v ceně. Spát budeme venku buď pod stanem, nebo pod širákem. Nemáme žádné pojištění, a proto je nutností, abyste si před cestou zařídili cestovní pojištění a byli pojištěni pro případ léčebných výloh v zahraničí.

Plán trasy

Trasa výletu na Balkán
Trasa výletu na Balkán

Mapa je pořízena jako screenshot z Google Maps společnosti Google. Jelikož nemám verzi Pro, nabízí jen omezený počet bodů trasy, tak jsem jen tak od ruky orientačně dokreslil trasu.

Plán trasy zahrnuje i volitelná místa, která jsme do cesty zahrnuli jen pro případ, že nám to bude vycházet rozumně časově a bude je mít zájem někdo vidět a bude dostatek času je navštívit. Trasa se bude odvíjet a případně měnit na základě toho, jak moc se kde zdržíme apod. – důvodem výletu je, že jedeme pro naše čtenáře nafotit a nasbírat další materiály o krásných a zajímavých místech na web, o kterých pak budeme psát, takže těch míst chceme výjimečně navštívit více než při našich normálních cestách, a tak se prosím hlašte jen vy, komu bude náš krapet nabitější program a možná lehce rychlejší tempo vyhovovat. Nebude to žádné „japanese travel“, ale nedělní pohodová procházka parkem nebo jen válení se na pláži také ne. Nejdelší a nezajímavé trasy po dálnici apod. máme v plánu přejet přes noc.

Co bychom chtěli na našem výletě vidět, zažít a nafotit:

Pátek

– Jirka bude vyrážet v pátek 11. července z Brna ve večerních hodinách a mě nabírat cestou v Břeclavi, takže je možné se přidat na obou místech nebo cestou.

– Přespíme někde v Rakousku v Alpách.

Sobota

– Ráno zastávka u krásného ledovcového jezera Wörthersee.

– Pokud se nám bude chtít, můžeme navštívit park Minimundus s různými známými stavbami, hrady a zámky převážně z Evropy ale i ze světa v měřítku 1:25.

– Odpoledne přejezd k Bohinjskému jezeru v národním parku Triglav ve Slovinsku, večer kemping, koupání v jezeru.

Neděle

– Výšlap na Triglav.

Po upozornění raději upřesňujeme: Samozřejmě se během jednoho dne nehodláme a ani nebudeme pokoušet vyškrábat až na vrchol Triglavu, ale spíše si dáme nějaký pohodový pochod někde kolem, bez ferrat apod. Když někdo bude chtít anebo se nebude cítit na výšlap s Jirkou, můžeme klidně spolu zůstat dole a „jistit“ zespodu a trošku si zatím něco nafotit apod. :-)

Pondělí

– Přejezd do Chorvatska, Plitvická jezera, koupání na Makarské nebo u Dubrovníku (případně najdeme-li lepší místa po cestě).

Úterý

– Přejezd do Černé Hory přes Bosnu a Hercegovinu (vodopády Kravica, případně město Mostar), Skadarské jezero, Skadarský národní park.

Středa

– Přejezd Albánie, Ochridské jezero.

Čtvrtek

– Přejezd kolem Ochridského jezera zpět do Albánie do NP Lurës s krásnými jezery a poté na sever Albánie do NP Theth s krásnými výhledy a možností jednodenních treků.

Pátek

– Trek v NP Theth.

Sobota

– Přesun zpět do Černé Hory k národnímu parku Durmitor.

– Přesun do Bosny a Hercegoviny do Sarajeva, prohlídka města.

Neděle

– Přesun na Balaton do Maďarska, relax a koupačka.

– Přesun přes Břeclav do Brna, abychom byli nějak navečer doma.

 

4 komentáře u „Přidejte se k nám na výlet na Balkán!“

  1. Myslím si, že si cestu určitě užijete a bude se Vám líbit. Už se moc těším na fotky.

  2. Doufáme že ano a hlavně že přivezeme spoustu zajímavých tipů a fotek z národních parků, které plánujeme navštívit cestou. :-)

  3. Fandím, hlavně, aby vám vyšlo počasí, dobrá nálada a všechno proběhlo hladce a tak jak si představujete :-)

    1. Dobrý den, děkujeme, snad se zadaří a klapne to a přivezeme spoustu materiálů na další články na webu… ;-)

Komentáře