Vodopády Kravica, Černá Hora

Nevíte kam letos v létě vyrazit? Vyrazte s námi na Balkán!

Rok se sešel s rokem a ŽivotNaCestách.cz opět vyráží na Balkán. Jelikož se nám vloni výlet velice vydařil a dali jsme dohromady opravdu úžasnou partu, rozhodli jsme se, že i letos nabídneme pár míst v autě našim čtenářům, kteří se k nám budou mít zájem přidat. Jak jsme si to užívali vloni a co všechno jsme při tom viděli a zažili, můžete posoudit sami v článku Balkán 2014 – fotoreport z našeho výletu po Balkánu.

Jelikož loňská cesta byla mapovací, tak plán na letošní rok již bude o poznání pohodovější, ať máme více času užít si jednotlivá místa a pohodičku a nasát atmosféru. Taky se trošku víc budeme snažit koupat se cestou v moři a nasolit se na zbytek sezóny, takže plavky určitě s sebou. Žádné velké válení po pláži od toho nečekejte, ale když najdeme nějaké rozumné místo, možná že na nějaké „zašité“ pláži přenocujeme.

Vodopády Kravica, Černá Hora
Vodopády Kravica, Bosna a Hercegovina

Chceme se mrknout i ve Slovinsku trošku do hor, navštívíme národní park Plitvická jezera v Chorvatsku, mrkneme se ke krásným vodopádům Kravica v Bosně a Hercegovině a podle toho, jak nám to bude vycházet, navštívíme města Mostar v Bosně a Hercegovině a zpátky se vrátíme přes Chorvatsko a zastávku na Balatonu v Maďarsku (bude-li Maďarsko tou dobou už průjezdné) anebo přes Rakousko domů do ČR.

Národní park Plitvická jezera, Chorvatsko
Národní park Plitvická jezera, Chorvatsko

Kdy

Čtvrtek 23.7. 2015 – neděle 2.8. 2015.

Chceme vyrazit už ve ČT večer po práci (ideálně tak kolem 18. – 19. hod.), ať se vyhneme té největší dopravní špičce a získáme „den“ k dobru díky tomu, že projedeme Rakouskem v noci jako minulý rok.

Jak

Letos budeme mít úplně nový a komfortně vybavený vůz Ford Tourneo, který nám poskytne půjčovna obytných vozů a karavanů Vkaravanu.cz.  Punky (oranžový Fiat Ducato, kterým jsme jeli vloni) nám ale bude chybět a budeme doufat, že další ročníky už s námi Punky zase vyrazí :-). Každopádně letos budeme mít klimatizaci, zásuvky na 220 V a další vymoženosti a to se bude určitě taky hodit.

Kam

Balkán 2015 - Cesta tam
Balkán 2015 – plán trasy směrem TAM
Balkán 2015 - Cesta zpět
Balkán 2015 – plán trasy směrem ZPĚT

Co s sebou

Budeme spát různě, kde se nám podaří najít nějaké místo, ať už ve volné přírodě, v kempu ve stanech anebo v přírodě pod širákem, na pláži, v olivovém sadu apod., takže stan, karimatku a spacák s sebou.

Určitě si nezapomeňte vzít PAS, plavky, vhodné outdoorové oblečení, ti, co rádi chodí, ať si vezmou nějaké pevnější nebo nízké trekové boty – budou se moci projít v národním parku Triglav ve Slovinsku.

Za kolik a další info

Protože máme letos počet míst opravdu hodně omezen a nabízíme jen pár míst, preferujeme více osobní jednání, ať už osobně nebo po telefonu, Skypu apod.

Pokud tedy ještě nemáš žádný plán na letošní léto a máš vážný zájem se k nám přidat, pošli nám prosím o sobě nějaké stručné info a kontaktní informace na adresu expedice@zivotnacestach.cz a my se ti ozveme zpátky.

Čím dřív se nám ozveš, tím větší šanci máš, že s námi pojedeš.

Upozornění!

Nejsme žádná cestovní agentura ani cestovní kancelář a nejedná se o žádný komerční produkt, zájezd ani nic podobného! Jídlo i nocleh si každý řeší individuálně a nejsou zahrnuty v ceně. Spát budeme venku buď pod stanem nebo pod širákem. Nemáme žádné skupinové nebo jiné cestovní pojištění a proto je nutností, abyste si před cestou zařídili cestovní pojištění a byli pojištěni pro případ léčebných výloh v zahraničí.

Cestovní pojištění

Zde si můžete rovnou sjednat cestovní pojištění online od pojišťovny Wüstenrot: Chci si sjednat cestovní pojištění online.

Budeme se na Tebe těšit a cestování zdar!

2 komentáře u „Nevíte kam letos v létě vyrazit? Vyrazte s námi na Balkán!“

Komentáře