Slavnosti pětilisté růže 2014, Český Krumlov

V renesančním duchu, tak jako každý rok, proběhla sláva v Českém Krumlově (20. – 22. 6. 2014). Tématem letošního ročníku bylo připomenutí významné události z let 1584 a 1585, kdy bylo panu Vilému z Rožmberka uděleno nejvyšší říšské vyznamenání, Řád zlatého rouna.

Program byl prosycen středověkou hudbou, vůní masožroutských specialit, medovinou a dobrotami v mnoha dobových stáncích, rytířskými turnaji, pouličním divadlem, řemeslnými trhy, historickými kostýmy v průvodu, v němž kráčeli rytíři na koních a slavné osobnosti nám známé z naší historie.

Kdo tam byl, tak s povděkem mohl konstatovat, že se v Krumlově po dlouhé době povedlo i počasí (v období slavností), které přálo všem návštěvníkům. Vystoupení hudebních těles s historickou hudbou přivedlo návštěvníky k tanci na ulicích, což japonští turisté kvitovali množstvím blesků z jejich fotoaparátů. Překvapila také skupinka vietnamských účastníků v dobových kostýmech, cupitajících v barevných teniskách historickým městem.

Děti v pivovarských zahradách měly také o zábavu postaráno – dobové houpačky a kolotoče, jízda na koních a pro ty starší střelba z katapultu za dohledu rodičů, pojídajících všelijaké pokrmy z masa přímo z grilu. Velký úspěch měla tradičně historická divadelní hra Živé šachy. Toto skvostné dílo Krumlovských bylo pro mnoho lidí vrcholem celého programu.

Hudební podium - Náměstí svornosti, Český Krumlov.
Hudební pódium – Náměstí svornosti
Staročeská krčma
Staročeská krčma
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ohňový průvod městem
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Koncert dobové hudby
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Labužnická zastávka
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Veselí v Krumlově
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Soudobá hudba
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Katapult
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pouliční tanečky
Divadelní představení "Živé šachy " začíná
Divadelní představení Živé šachy začíná.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Všechny figury jsou na místě, hra může začít.
Šlechta se chystá na divadelní představení
Šlechta se chystá na divadelní představení.
Zámek Český Krumlov
Zámek Český Krumlov
Ohňostroj začíná - doprovází Pink Floyd
Ohňostroj začíná – doprovází Pink Floyd.
Mistři ohně na Krumlově
Mistři ohně v Krumlově
Velkolepý ohňostroj - Český Krumlov
Velkolepý ohňostroj – Český Krumlov
Ohňostroj - Český Krumlov
Ohňostroj – Český Krumlov

Sobotní noc soustředila asi všechny návštěvníky slavností pod zámecké terasy, kde přesně o půlnoci startoval pompézní ohňostroj za doprovodu reprodukované hudby světoznámé skupiny Pink Floyd.

Krátce před tím městem prošel ohňový průvod složený z účinkujících v dobových kostýmech. Pro mnohé to bylo navíc i krásné vítání slunovratu. Také řeka Vltava, která městem protéká, již tradičně byla plná vodáků. V posledních letech již není výjimkou vidět na řece v kajacích také turisty z Japonska a dalších vzdálených koutů světa, což dokazuje, jak žádanou kulturní památkou je město Český Krumlov, které bylo zařazeno na seznam UNESCO.

Pro ty, kdo se letos nemohli zúčastnit, je tu malá fotogalerie a pozvání na příští ročník Slavností pětilisté růže.

Pokud se vám článek líbil, nejlépe nás odměníte příspěvkem na provoz webu anebo pronájmem reklamních ploch či jinou formou reklamy na našich stránkách. Velmi potěšíte také lajkováním a sdílením našich článků.

2 komentáře u „Slavnosti pětilisté růže 2014, Český Krumlov“

  1. Tak to mě mrzí, že jsem se nezúčastnila, snad příště.. Krásné fotografie ..:-)

    1. To se nedá nic dělat, člověk nemůže být všude… Alespoň máte od nás report, abyste si dokázala udělat představu o tom, jak to tam vypadalo a příště už si to třeba nenecháte ujít :-)

Komentáře